Централізована бібліотечна система Холодногірського району м. Харкова
Коротка історія.

З 1975 року в м. Харкові почалась підготовча робота з об`єднання державних масових бібліотек міста в єдині централізовані бібліотечні системи. А вже з 1.11.1977 року згідно рішенню Харківської міської Ради народних депутатів №161 від 26.02.76 р. «Про централізацію бібліотечного населення м. Харкова» та Наказу відділу культури виконкому Харківської міської Ради народних депутатів від 31.10.1977 р. «Про централізацію бібліотек Ленінського району», була створена нова бібліотечна структура району – Централізована бібліотечна система Ленінського району м. Харкова , з єдиним фондом, штатом, методичним центром. Керівництво та відповідальність за організацію бібліотечного обслуговування населення району і роботу всієї ЦБС було покладено на Центральну бібліотеку ім.. Г.Ф.Квітки-Основ`яненка, яка була створена на базі 14 районної масової бібліотеки Ленінського району . В бібліотечну систему увійшло 11 бібліотек: 6 бібліотек - для дорослих (Центральна бібліотека , бібліотеки-філії №8, 11, 13, 24, 26 для дорослих) та 5 бібліотек для дітей ( Центральна дитяча бібліотека (колишня 4 районна бібліотека для дітей), бібліотеки-філії для дітей №14, 26, 27, 33).

Першим директором ЦБС Ленінського району м. Харкова стала Чуйкова Світлана Дмитрівна, яка керувала з 1977 року по 1985 рік.

З 1986 року по 1988 рік колектив ЦБС очолювала Харкова Звягіна Ірина Володимирівна.

З 1989 року по 1994 рік - директором ЦБС була Крамаренко Лариса Валентинівна.

З 1994 р.– по 2021 рік включно ЦБС Холодногірського району (раніше - Ленінського) очолювала Кобзар Тетяна Опанасівна.

З 2022 р. - в.о. директора ЦБС Холодногірського району, з 2023 року - директор ЦБС - Коротько Ірина Василівна.

З метою економного використання бюджетних коштів, впорядкування соціальної інфраструктури Ленінського району, на підставі рішення ХІХ сесії ХХІІ скликання від 18.12.97 р.-25.12.97 р. «Про основні напрямки бюджетної політики міської Ради в 1997 році, наказом № 32 від 21.05.97 р. було вирішено ліквідувати 3 бібліотеки ЦБС Ленінського району (№ 26 для дітей, № 26 для дорослих, №33 для дітей)». Фонди бібліотек було збережено і розподілено серед діючих бібліотечних закладів системи. У 2017 році відбулась оптимізація б-філ. для дорослих №24. У 2020 році оптимізовано бібліотеку-філію №8. У складі ЦБС залишилось 6 бібліотек.

/Files/images/storya_tsbs/сотрудники цбс-2013.JPGСьогодні ЦБС Холодногірського району м. Харкова - це 6 бібліотек зі штатом 32-х досвідчених, високопрофесійних, творчих однодумців з бібліотечної справи. На 1.01.2024р. бібліотечний фонд ЦБС складає 238091 примірників. Щорічно бібліотеками обслуговується близько 25000 читачів. Робота бібліотек спрямована на інформаційне забезпечення загальної і професійної освіти , моральне, естетичне виховання, формування екологічного, патріотичного світогляду, сприяння дозвіллєво-творчої діяльності , забезпечення доступу до всіх видів інформації і збереження її джерел. У бібліотеках ЦБС організовуються й проводяться різномантіні культурні заходи — творчі зустрічі, літературні вечори, читання, презентації книжок, вікторини та ін. Працівники бібліотек Холодногірської ЦБС здійснюють масову популяризацію літератури серед різних категорій читачів , співпрацюють з органами влади, закладами культури, освіти, соціального захисту населення, громадськими організаціями, товариствами, літературними об'єднаннями, благодійними організаціями району та міста.

Неодноразово колектив ЦБС нагороджувався Почесними грамотами, Подяками виконкому Харківської міської Ради, районної адміністрації Ленінського району.

В 2011 році 4 бібліотеки ЦБС прийняли участь в 3-му раунді конкурсу програми «Бібліоміст» «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету-ІІІ» і отримали перемогу. В якості нагороди отримали комплект нового комп`ютерного обладнання : 15 комп`ютерів, ліцензійне програмне забезпечення, обладнання для об`єднання комп`ютерів в мережу, 4 принтери, 4 сканери, 15 комплектів веб-камер з мікрофонами та навушниками. В зв`язку з запровадженням комп`ютерних технологій в роботу , підвищилась відвідуваність та імідж бібліотек.

Наша мета – зробити всі бібліотеки ЦБС Холодногірського району сучасними інформаційними, культурними, просвітницькими центрами з оновленим фондом, комфортним приміщенням, придатним до залучення нових користувачів та забезпечення якісним обслуговуванням всіх категорій населення.

Кредо бібліотек ЦБС: «Наша інформація – Ваш успіх».

Завітайте до нас! Наші бібліотеки відкриті для Вас!
Кiлькiсть переглядiв: 2114

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.