КОНКУРСИ - 2024 р.

Шановні колеги! Інформуємо /Files/images/konkursi/планета-земля-211x300.jpgпро початок ІІІ Всеукраїнського екологічного конкурсу дитячого малюнка «Майбутнє планети у наших руках»( далі - Конкурс).

Зверніть увагу: 25 березня дедлайн цього екологічного Конкурсу. Маємо небагато часу, щоб залучити дітей до роботи над малюнками на вкрай актуальну і болючу тему – збереження довкілля. Нехай вас не бентежить різноманіття оголошених конкурсів. Маємо завдячувати організаторам за те, що стимулюють нашу активність, дозволяють завжди бути у тонусі і спонукати дітей до творчості. Брати участь у всеукраїнських конкурсах не лише престижно, а й вкрай важливо з метою більшої згуртованості у наш непростий час.

Мета Конкурсу - привернення уваги до проблеми знищення природи України в результаті війни; виховання у дітей бережливого ставлення до природи та навколишнього середовища; розкриття у їхній творчості прагнення до відновлення і збереження природних ресурсів у світі та в Україні зокрема.

Організацію Конкурсу здійснює Національна бібліотека України для дітей. Організатор та координатор заходу у Харківській області – ОКЗ «Харківська обласна бібліотека для дітей».

Конкурсні роботи готуються за тематичними напрямами: «Вплив війни на природу України»; «Природа у твоїй улюбленій книжці»; «ЕКО - свідомість — запорука майбутнього»; «Відновлення і збереження природи України».

У Конкурсі беруть участь діти до 18 років у 3-х вікових категоріях:

– дошкільники та читачі-учні 1-4 класів;

– читачі-учні 5-8 класів;

– читачі-учні 9-11 класів.

На Конкурс приймаються індивідуальні роботи формату А3 з короткими відомостями про автора.

Конкурсні роботи надсилати до 25 березня 2024 року до ОКЗ «Харківська обласна бібліотека для дітей» за адресою: 61002 м. Харків, вул. Алчевських, 43

Додаток.

ПОЛОЖЕННЯ
про ІІІ Всеукраїнський екологічний конкурс дитячого малюнка
«Майбутнє планети у наших руках»

І. Загальні положення

1.1. Мета Конкурсу — привернення уваги до проблеми знищення природи України в результаті війни; виховання у дітей бережливого ставлення до природи та навколишнього середовища; розкриття у їхній творчості прагнення до відновлення і збереження природних ресурсів у світі та в Україні зокрема.

1.2. Основними завданнями Конкурсу є формування екологічної компетентності дітей; стимулювання їхньої пізнавальної активності та творчих здібностей; промоція заходів у сфері охорони навколишнього середовища, що постраждало від наслідків війни; популяризація екологічного способу життя і мислення; утвердження екоцінностей і поваги до своєї Батьківщини, бажання читати та ілюструвати книжки екологічної тематики; сприяння екологічному розвитку дружної до довкілля особистості, її ідентифікації з природою.

1.3. Організаторами конкурсу є Національна бібліотека України для дітей (далі — НБУ для дітей), Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України, народний депутат України IX скликання Олена Криворучкіна, Державна екологічна інспекція України, Посольство Азербайджанської Республіки в Україні, Державна Нафтова Компанія Азербайджанської Республіки SOCAR Energy в Україні, Національна спілка художників України, Благодійна організація «Фонд Миколи Томенка «Рідна країна» за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України, громадської організації «Українська асоціація працівників бібліотек для дітей».

1.4. Організаційно-методичне забезпечення і супровід Конкурсу здійснює НБУ для дітей.

1.5. Інформація про проведення Конкурсу оприлюднюється на офіційних вебсайтах організаторів, обласних бібліотек — учасників Конкурсу, партнерів, а також у засобах масової інформації.

1.6. Під час проведення Конкурсу обробка персональних даних учасників здійснюється з урахуванням вимог Закону України «Про захист персональних даних» № 2297-VІ від 1 червня 2010 року.

ІІ. Умови Конкурсу

2.1. У Конкурсі беруть участь діти до 18 років у 3-х вікових категоріях:– дошкільники та читачі-учні 1-4 класів;– читачі-учні 5-8 класів;– читачі-учні 9-11 класів.

2.2. На Конкурс приймаються індивідуальні роботи у кожній віковій категорії.

2.3. Конкурсні роботи готуються за тематичними напрямами: «Вплив війни на природу України»; «Природа у твоїй улюбленій книжці»; «ЕКО-свідомість — запорука майбутнього»; «Відновлення і збереження природи України».

2.4. Конкурс проводиться з 25 лютого до 22 квітня 2024 року в три тури:перший — з 25 лютого по 15 березня — на місцевому рівні у територіальних громадах;
другий — з 15 по 29 березня — на обласному рівні; третій (підсумковий) — з 1 по 22 квітня на загальнодержавному рівні у НБУ для дітей.

2.5. Учасники Конкурсу кожної вікової категорії готують малюнок формату А-3 із назвою за обраним тематичним напрямом, виконані будь-якими художніми засобами і техніками, який за змістом і жанром відповідає темі та містить авторське бачення покращення екологічної ситуації в Україні.

ІІІ. Перебіг Конкурсу

3.1. Малюнки, виготовлені учасниками Конкурсу на місцевому рівні, направляються до бібліотеки ТГ за місцем проживання учасника, яка відправляє зібрані роботи до обласних бібліотек для дітей.

3.2. Обласні бібліотеки для дітей збирають малюнки учасників з усієї області, визначають 3-х переможців обласного туру в кожній віковій категорії (не за тематичними напрями) та не пізніше 29 березня відправляють їх у НБУ для дітей для підбиття підсумків Конкурсу.

3.3. Роботи надсилаються із коротким повідомленням: ПІБ автора у називному відмінку, його повна дата народження, домашня адреса (поштова), контактний телефон для зв’язку (у т.ч. батьків чи керівників), електронна пошта.

3.4. Роботи учасників, які мешкають на тимчасово окупованих територіях та у населених пунктах прифронтової зони, можуть направлятися в електронному вигляді.

3.5. Надіславши роботу, учасник надає згоду на подальше її використання у публічному просторі із зазначенням коротких персональних даних (прізвище, ім’я, вік, населений пункт).

IV. Організаційний комітет і журі Конкурсу

4.1. Для підготовки та проведення Конкурсу створюється Головний організаційний комітет, до складу якого входять представники організаторів Конкурсу.

4.2. Для проведення другого туру Конкурсу в обласних бібліотеках для дітей створюються організаційні комітети та журі, до складу яких входять художники — члени обласних осередків Національної спілки художників України, які визначають переможців серед робіт учасників, надісланих бібліотеками територіальних громад.

4.3. Для визначення переможців у третьому турі затверджується склад Головного журі, до якого входять представники організаторів та художники — члени Національної спілки художників України, ілюстратори дитячих книжок.

4.4. За підсумками роботи журі складають протоколи із зазначенням загальної кількості учасників та переможців із повними контактними даними для зворотного зв’язку.

V. Визначення та відзначення переможців Конкурсу

5.1. Обласні журі Конкурсу підсумовують результати та визначають 3-х переможців у кожній віковій категорії — усього 9 малюнків.

5.2. Конкурсні роботи переможців обласних турів надсилаються разом із протоколами до головного Організаційного комітету в Національну бібліотеку України для дітей (03190, м. Київ, вул. Януша Корчака, 60) до 31 березня 2024 року.

5.3. Для переможців Конкурсу в кожній віковій категорії встановлюються І, ІІ, ІІІ місця.

5.4. Головне журі оцінює роботи, що надійшли від обласних журі, та визначає переможців, які будуть оголошені 22 квітня у Всесвітній день Землі. Їх буде відзначено дипломами та пам’ятними призами від організаторів Конкурсу.

5.5. Усі учасники, конкурсні роботи яких пройшли в підсумковий тур, отримають електронний сертифікат фіналіста Конкурсу.

5.6. Малюнки переможців презентуватимуться на виставці у Національній бібліотеці України для дітей.

5.7. За результатами Конкурсу буде підготовлено Альбом творчих робіт, до якого увійдуть 100 кращих малюнків.

VІ. Зберігання та публікація робіт, надісланих на Конкурс

6.1. Малюнки, надіслані на Конкурс, авторам не повертаються, а зберігаються в НБУ для дітей та можуть бути використані у її подальшій роботі.

6.2. Результати Конкурсу оприлюднюються на офіційному сайті НБУ для дітей, сайтах організаторів та партнерів Конкурсу, у фахових друкованих виданнях.


Шановні колеги! Інформуємо:/Files/images/bblotekaryam/1.JPG розпочато Всеукраїнський конкурс дитячої творчості «Україна – мрія» (далі – Конкурс). Конкурс приурочений до 10-их роковин початку російсько-української війни в межах проєкту «10 тисяч мрій для звільнених територій» і Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?».

Організацію Конкурсу здійснює Національна бібліотека України для дітей. Організатор та координатор заходу у Харківській області – ОКЗ «Харківська обласна бібліотека для дітей».

Тематичний напрям робіт – Україна майбутнього. Вік учасників: 7-13 років; 14-18 років.

Конкурс проводиться у чотирьох категоріях:

· малюнок (у форматі А3); вироби декоративно-прикладного мистецтва; · текстовий опис (до 4 аркушів);

· віртуальна модель або відео сюжет (до 3 хв.);

На Конкурс приймаються індивідуальні та колективні роботи. Конкурсні роботи надсилати до 20 квітня 2024 року до ОКЗ «Харківська обласна бібліотека для дітей».

Роботи у категоріях малюнок та вироби декоративно-прикладного мистецтва надсилати за адресою: 61002 м. Харків, вул. Алчевських, 43

Роботу у категоріях «Текстовий опис», «Віртуальна модель або відео сюжет» надсилати на електронну пошту hobd2015@ukr.netз поміткою «Конкурс «Україна – мрія».

Додаток №1 Положення про конкурс: wym-1708717215031

Додаток №2 Презентація


ПОЛОЖЕННЯ

про ІІІ Всеукраїнський /Files/images/bblotekaryam/82612.580@2x.jpg конкурс із правового просвітництва «Конституція для всіх: і великих, і малих» до Дня Конституції України.

І. Загальні положення

1.1. Це Положення визначає порядок проведення ІІІ Всеукраїнського конкурсу з

правового просвітництва «Конституція для всіх: і великих, і малих» до Дня Конституції України (далі — Конкурс).

1.2. Метою Конкурсу є: популяризація Конституції України; формування у дітей правового світогляду та правової культури; розвиток громадянської освіченості.

1.3. Основні завдання Конкурсу: ознайомлення дітей із правами, обов’язками та відповідальністю згідно з Конституцією України; зацікавлення до вивчення Конституції та законів України; поглиблення правових знань та формування правової свідомості; розвиток творчого потенціалу дітей.

1.4. Організаційно-методичне забезпечення Конкурсу, модерацію YouTube-каналу, фейсбук-сторінки Конкурсу (далі — інформаційні ресурси Конкурсу) здійснює Національна бібліотека України для дітей (далі — НБУ для дітей). Обласні бібліотеки для дітей є співорганізаторами Конкурсу та координаторами його проведення в областях.

1.5. В обласних бібліотеках для дітей визначаються відповідальні координатори Конкурсу, які інформують про його проведення бібліотеки територіальних громад, школи та читачів, заохочують до участі у ньому, надають роз’яснення та технічну допомогу.

1.6. Інформація про проведення Конкурсу оприлюднюється на офіційних вебсайтах організаторів, у соціальних мережах, а також у засобах масової інформації.

1.7. Під час проведення Конкурсу обробка персональних даних учасників здійснюється з урахуванням вимог Закону України «Про захист персональних даних» від 1 червня 2010 р. No 2297-VI.

ІІ. Умови проведення конкурсу

2.1. Конкурс проводиться з 19 лютого до 28 червня 2024 року.

2.2. Конкурс є творчим. Конкурсним завданням є створення театралізованої ілюстрації

до статей книжки «Конституція для всіх: і великих, і малих» (автор — Володимир Читай) у вигляді відеоролика. Статтю Конституції для виконання завдання учасники обирають самостійно.

Текст цієї книжки доступний на сайті НБУ для дітей за посиланням. https://chl.kiev.ua/mbm/MBM/Book/View/717#page/1/mode/2up

2.3. У Конкурсі беруть участь творчі колективи у складі дітей і дорослих (учителі,

бібліотекарі та батьки).

2.4. Вимоги до театралізованої ілюстрації:

- не менше 3 акторів на один сюжет (одну статтю);

- інсценізація тексту «Конституції для всіх: і великих, і малих». Текст можна

доповнювати, переробляти, адаптувати;

- художнє оформлення, музичний супровід;

- зазначення у титрах учасників творчого завдання;

- відеозйомка МР-4 формат. Розташування камери — горизонтальне; якість відео за

стандартами YouTube; тривалість не менше 90 і не більше 300 секунд.

2.5. Готові відеоролики бібліотекарі, класні керівники або законні представники (в т.ч.

батьки) творчого колективу до 15 червня 2024 року направляють через гугл-форму.

2.6. Надсилаючи відеоролик, керівники, батьки чи законні представники погоджуються

з оприлюдненням відеоролику та надають організаторам Конкурсу згоду на його вільне та

безкоштовне використання (в тому числі демонстрацію у мережі та на телебаченні, повністю

або частково) для потреб право-освітньої діяльності.

2.7. Відеоролики, які не відповідають умовам, що визначені цим Положенням, не

братимуть участі у Конкурсі.

2.8. Відеоролики розміщуються для публічного перегляду на інформаційних ресурсах

Конкурсу протягом 5 днів із дня надходження, із зазначенням під кожним відео населеного

пункту та області проживання учасників, школу та клас або назву творчого колективу.

Контактні телефони та адреси керівників, що підготували сюжет, не оприлюднюються.

ІІІ. Визначення та відзначення переможців Конкурсу

3.1. Переможці визначаються у двох номінаціях:

— «Вибір глядачів»;

— «Вибір журі».

3.2. Переможці у номінації «Вибір глядачів» визначаються за вищою сумарною

кількістю реакцій глядачів (вподобайки, коментарі, поширення) на відеоролик, розміщений

на інформаційних ресурсах Конкурсу станом на 23:59 20 червня 2024 року.

3.3. Переможці у номінації «Вибір журі» визначаються журі Конкурсу, що утворюється

Організаційним комітетом. До складу журі можуть входити представники організаторів,

співорганізаторів, меценатів, державних установ, судів (за згодою).

3.4. Журі Конкурсу визначає переможців у номінації «Вибір журі» за мистецькою

цінністю відеороликів.

3.5. Журі може відзначати будь-які конкурсні роботи поза визначеними номінаціями.

ІV. Визначення переможців

4.1. Результати Конкурсу визначаються і оприлюднюються на інформаційних ресурсах

Конкурсу та на сайті НБУ для дітей до 28 червня 2024 року.

4.2. Усі учасники отримають сертифікат учасника Конкурсу.

4.3. Переможці Конкурсу нагороджуються спеціальним дипломом та примірником

книги «Конституція для всіх: і великих, і малих» з автографом авторів.

4.4. Організатори та члени журі мають право відзначати учасників Конкурсу

додатковими заходами заохочення на власний розсуд.


КОНКУРСИ - 2023 р.

«ТВОРЧІ КАНІКУЛИ - /Files/images/konkursi/1.jpg 2023»

Всеукраїнський дитячий літературний конкурс «Творчі канікули».

З умовами Конкурсу просимо ознайомитись у Положенні

КОРОТКО ПРО НОМІНАЦІЇ

 1. «Знайомтеся–це ми!»

Що ми чекаємо від вас у цій номінації? А саме вас і чекаємо. Таких різних за характером, із різними уподобаннями, зі шкільними історіями, ми хочемо подивитися на вас — сучасних дітей — очима ваших ровесників. Можливо це допоможе дорослим краще зрозуміти ваші пріоритети, а, можливо, читаючи ваші твори, вони (ми) згадаємо і своє дитинство?

 1. «Моя Україна: з вірою у Перемогу»

Тут розміщуємо ваші історії, роздуми про наше сьогодення; мрії про перемогу, молитви за наших захисників і віру у нездоланну силу духу нашого народу.

 1. «Природа–джерело натхнення та краси»

Тут відкриваємо безмежний простір для ліриків, яких надихає природа рідного краю (і не тільки рідного), для тих, хто вміє розрізняти тихенький голос листя у шелесті вітру. Малювати пейзажі без пензля та олівця… Отже, ви зрозуміли — природа і ще раз природа.

 1. «І в кожному із нас уже живе філософ!»

Може, правда, ще зовсім маленький і несміливий, але він так прагне розповісти про власне відчуття світу, про розуміння сенсу та мети життя, поділитися своїми думками вголос. Ласкаво просимо і чекаємо від вас твір (поезію), роздум (можна у віршах) про… А про все, що вас турбує, про все, що не дає вам зоряними ночами спати.

 1. «Моя майбутня професія»

Досить серйозно. Ви вже задумувалися про те, ким станете? Так щоб дійсно вибрати те, що потрібно саме вам. А може ви якраз у цей момент обираєте, що саме стане вашим основним заняттям у дорослому житті? Поділіться з нами, нам СПРАВДІ дуже цікаво!

 1. «Безмежний світ моєї уяви»

Міський конкурс «Молода людина року» /Files/images/konkursi/aa04e74b85b3d8c3c51df5d5d344e1aa.jpg 2023 рік

Мета конкурсу - підтримка обдарованої і талановитої молоді, відзначення вагомих досягнень молоді в різних сферах суспільного життя, нагородження кращих молодих фахівців в області виробничої, навчальної, громадської, творчої та волонетрської діяльності.

Подати заявку на участь у міському конкурсі «Молода людина року» 2023 можливо дистанційно до 31 березня.

Конкурс пройде у два етапи – І етап (районний) та II етап (міський) в 11 номінаціях:

1. «Учні закладів загальної середньої освіти»;

2. «Учні закладів професійної (професійно-технічної) освіти»;

3. «Студенти закладів вищої освіти І-ІІ рівнів акредитації»;

4. «Студенти (курсанти) закладів вищої освіти ІІІ-ІV рівнів акредитації»;

5. «Наукова діяльність»;

6. «Культура та мистецтво»;

7. «Фізична культура та спорт»;

8. «Діяльність у галузі виробництва, підприємництва»;

9. «Діяльність у невиробничій сфері»;

10. «Громадська діяльність»;

11. «Волонтерська діяльність».

Вимоги для конкурсних робіт:

1. Для участі у конкурсі надаються скан-копії таких документів:

● Заповнена реєстраційна карта (додається);

● Згода на обробку персональних даних (додається);

● Паспорт громадянина України (1,2 сторінки);

● Реєстраційний номер облікової карти платника податків (за наявності);

● Не менш ніж дві незалежні характеристики-рекомендації (від різних організацій);

● Грамоти, дипломи, тощо за відповідні номінації, досягнення за 2021-2022 роки;

● Витяг із трудової книжки, рішення конкурсного жюрі, комісій тощо, відомості про ті чи інші заохочення протягом 2021-2022 років;

● Детальна інформація про діяльність і досягнення у 2021-2022 років;

● Інші документи, які можуть позитивно вплинути на прийняття рішень експертною радою.

2. Документи надаються у електронному вигляді формату А4 з використанням текстового редактора Microsoft Office Word, шрифту Times New Roman, 14 розміру та 1 міжрядковий інтервал.

Критерії оцінювання конкурсантів:

1.Визначення соціальної вагомості сукупних досягнень конкурсанта в номінації;

2.Висвітлення діяльності конкурсанта в ЗМІ, авторітетних профільних установах та серед широких верств громадськості.

Переможці та лауреати визначаються на підставі рішення експертних рад.

Необхідний пакет конкурсних документів потрібно відправити до районних комітетів у справах сім’ї, молоді та спорту

РЕЄСТРАЦІЙНА КАРТКА

учасника районного етапу міського конкурсу «Молода людина року» у 2023 році

1. Номінація (підкреслити потрібне): «Учні закладів загальної середньої освіти», «Учні закладів професійної (професійно-технічної) освіти», «Студенти закладів вищої освіти І-ІІ рівнів акредитації», «Студенти (курсанти) закладів вищої освіти ІІІ-ІV рівнів акредитації», «Наукова діяльність», «Культура та мистецтво», «Фізична культура та спорт», «Діяльність у галузі виробництва, підприємництва», «Діяльність
у невиробничій сфері», «Громадська діяльність», «Волонтерська діяльність».

2. Прізвище, ім’я, по батькові

_________________________________________________________________

3. Число, місяць, рік народження

_________________________________________________________________

4. Місце роботи (організація, посада), навчання (клас, факультет, курс)

_________________________________________________________________

5. Домашня адреса

_________________________________________________________________

6. Контактний телефон

_________________________________________________________________

7. Сімейний стан, діти

_________________________________________________________________

8. Громадська діяльність (організація, посада)

_________________________________________________________________

9. Досягнення у 2021-2022 роках

_________________________________________________________________

_________________________________________________________________

_________________________________________________________________

10. Претендента висунуто рішенням

__________________________________________________________________________________________________________________________________

Начальник Комітету у справах сім’ї,

молоді та спорту по ________ району /

Голова громадської організації /

керівник закладу вищої освіти підпис ПІБ

МП

«____» _________ 2023 року


Додаток 1

до рішення виконавчого комітету Харківської міської ради від________________№_________

Положення

про міський конкурс «Молода людина року» у 2023 році

1.Загальні положення

1.1.Міський конкурс «Молода людина року» (далі – Конкурс) спрямовано на підтримку обдарованої і талановитої молоді, відзначення вагомих досягнень молоді в різних сферах суспільного життя.

1.2.Мета Конкурсу - виховання активної громадянської позиції в молоді, відзначення кращих молодих спеціалістів, підтримка обдарованої молоді
міста Харкова.

1.3.Основними завданнями Конкурсу є:

виявлення та заохочення обдарованої і талановитої молоді;

привернення уваги громадськості до досягнень обдарованої
і талановитої молоді міста;

створення умов для системної взаємодії між молоддю та органами місцевого самоврядування.

1.4.Організаційне та методичне забезпечення проведення Конкурсу здійснюється Департаментом у справах сім’ї, молоді та спорту Харківської міської ради.

1.5.У Конкурсі можуть брати участь громадяни України віком від14до35років.

1.6.Конкурс проводиться за номінаціями:

«Учні закладів загальної середньої освіти»;

«Учні закладів професійної (професійно-технічної) освіти»;

«Студенти закладів вищої освіти І-ІІ рівнів акредитації»;

«Студенти (курсанти) закладів вищої освіти ІІІ-ІV рівнів акредитації»;

«Наукова діяльність»;

«Культура та мистецтво»;

«Фізична культура та спорт»;

«Діяльність у галузі виробництва, підприємництва»;

«Діяльність у невиробничій сфері»;

«Громадська діяльність»;

«Волонтерська діяльність».

1.7.Претендент може бути висунутий трудовим (навчальним) колективом
за місцем роботи (навчання), громадськими об’єднаннями та органами місцевого самоврядування або шляхом самовисування.

1.8.Особи, яким уже було присуджено звання переможця або лауреата міського етапу Конкурсу, можуть бути представлені до нагородження повторно не раніше ніж через два роки.

1.9.Конкурс проводиться у два етапи:

І етап (районний) – до 30 квітня 2023 року;

ІІ етап (міський) – до 30 червня 2023 року.

2.Організаційний комітет та експертні ради Конкурсу

2.1.Для організації та проведення Конкурсу створюється організаційний комітет з проведення міського конкурсу «Молода людина року» у 2023 році (далі – Оргкомітет).

2.2.Оргкомітет визначає порядок, форми, місце, дату проведення всіх етапів Конкурсу, забезпечує організаційну підготовку, створює імідж Конкурсу, інформує про його результати.

2.3.Оргкомітет має право вносити зміни до порядку проведення Конкурсу в разі об’єктивних непередбачуваних обставин.

2.4.Для оцінювання представлених на Конкурс заявок на обох етапах створюються експертні ради.

2.5.Експертні ради є консультативно-дорадчими органами, склад яких затверджується рішенням Оргкомітету. Чисельність кожної експертної ради становить до 15осіб.

2.6.До складу експертних рад районного етапу входять представники районних комітетів у справах сім’ї, молоді та спорту Департаменту у справах сім’ї, молоді та спорту Харківської міської ради, управлінь освіти адміністрацій районів Харківської міської ради, районних відділів культури Департаменту культури Харківської міської ради, Молодіжної ради при Харківському міському голові, викладачі та науковці базових закладів вищої освіти
(за їх згодою).

2.7.До складу експертної ради міського етапу входять представники Департаменту у справах сім’ї, молоді та спорту Харківської міської ради, Департаменту освіти Харківської міської ради, Департаменту культури Харківської міської ради, Молодіжної ради при Харківському міському голові, викладачі та науковці базових закладів вищої освіти (за їх згодою).

2.8.Рішення експертних рад ураховуються Оргкомітетом.

3.Порядок проведення Конкурсу

3.1.Конкурсні заявки з пакетом документів, зазначених у п. 4 Положення, надаються до районних комітетів у справах сім’ї, молоді та спорту Департаменту у справах сім’ї, молоді та спорту Харківської міської ради
до 31 березня 2023 року включно.

3.2.Під час проведення І етапу Конкурсу члени експертних рад здійснюють оцінювання наданих документів відповідно до критеріїв, зазначених
уп.5 Положення, та визначають переможців і лауреатів у кожній номінації.

3.3.Нагородження переможців і лауреатів І етапу Конкурсу проводиться
до 30 квітня 2023 року.

3.4.До участі у ІІ етапі Конкурсу допускаються переможці та лауреати
І етапу.

3.5.Під час проведення ІІ етапу Конкурсу члени експертної ради міського етапу здійснюють оцінювання документів відповідно до критеріїв, зазначених уп.5 Положення, та визначають переможців і лауреатів у кожній номінації.

3.6.Нагородження переможців і лауреатів ІІ етапу Конкурсу проводиться
до 30червня 2023 року.

4.Вимоги до конкурсних робіт

4.1.Для участі в І (районному) етапі Конкурсу надаються такі документи:

заповнена реєстраційна картка (додається);

копія паспорта громадянина України (1, 2 сторінки);

копія реєстраційного номера облікової картки платника податків
(за наявності);

не менш ніж дві незалежні характеристики-рекомендації (від різних організацій);

копії грамот, дипломів тощо за відповідні номінації, досягнення за 2021-2022 роки;

витяг з трудової книжки, рішення конкурсних журі, комісій тощо, відомості про заохочення протягом 2021-2022 років;

детальна інформація про діяльність і досягнення протягом
2021-2022 років;

інші документи, які можуть позитивно вплинути на прийняття рішень експертною радою.

4.2.Документи надаються в паперовому вигляді на аркушах паперу формату А4 з використанням текстового редактора Microsoft Office Word, шрифту Times New Roman 14 розміру, 1 міжрядкового інтервалу, скріплених за допомогою швидкозшивача або файлової папки. До участі в Конкурсі приймаються виключно копії грамот, дипломів тощо за умови пред’явлення оригіналів зазначених документів.

5.Критерії оцінювання конкурсантів

5.1.Визначення соціальної вагомості сукупних досягнень конкурсанта
в номінації.

5.2.Висвітлення діяльності конкурсанта в ЗМІ, авторитетних профільних установах та серед широких верств громадськості.

6.Визначення та нагородження переможців і лауреатів

6.1.На підставі рішення експертних рад Оргкомітет обирає 11 переможців і 22 лауреати (1 переможця та 2 лауреатів у кожній з одинадцяти номінацій) спочатку в І (районному), а далі у ІІ (міському) етапах.

6.2.Переможці та лауреати районного етапу Конкурсу нагороджуються пам’ятними статуетками та дипломами.

6.3.Переможці міського етапу Конкурсу нагороджуються пам’ятними статуетками, Почесною грамотою виконкому міської ради та грошовою премією в розмірі 5000 грн.

6.4.Лауреати міського етапу Конкурсу нагороджуються пам’ятними статуетками, Подякою міського голови та грошовою премією в розмірі 3000грн.

6.5.Переможці та лауреати міського етапу Конкурсу надають організаторам Конкурсу реквізити банківського рахунку для отримання грошових премій.

6.6.Нагородження переможців і лауреатів міського етапу Конкурсу проводиться за участю міського голови.

7.Фінансування Конкурсу

7.1.Фінансування Конкурсу здійснюється відповідно до бюджетних призначень, затверджених Харківською міською радою при прийнятті бюджету Харківської міської територіальної громади на 2023 рік.

8.Прикінцеві положення

8.1.Зміни та доповнення до цього Положення вносяться в порядку, установленому для його прийняття.

Директор Департаменту

у справах сім’ї, молоді та спорту

Харківської міської ради О.Д. ВЛАСЕНКО

Заступник міського голови –

керуючий справами виконавчого

комітету міської ради Т.М.ЧЕЧЕТОВА-ТЕРАШВІЛІ

КОНКУРСИ - 2022 р.

Департамент культури /Files/images/konkursi/296896335_601903241398345_8949811159452249773_n.jpg Харківської міської ради оголошує початок конкурсу дитячого малюнку «Мирне майбутнє Харкова».

Акція проводиться під патронатом Харківського міського голови Ігоря Терехова до Дня нашого улюбленого міста, що відбудеться 23 серпня 2022 року.

Нехай наші діти малюють лише мирне майбутнє рідного міста та втілюють свої бажання та бачення яким буде Харків дитячої мрії, як він відродиться, оживе та розквітне в мирний час.

Запрошуємо всіх охочих створити малюнки за темою «Мирне майбутнє Харкова» та надіслати їх з 3 по 18 серпня в електронному вигляді на адресу prostir.kh.kh@gmail.com.

Ваші роботи будуть розміщені на медіаресурсах: Телеграм канал @prostir_kh та Інстаграм сторінка @prostir_kh.

Ви можете обрати малюнки, що вам подобаються та проголосувати на сторінці Інстаграм @prostir_kh. Переможця у номінації «Глядацькі симпатії» чекає особливий сюрприз.

У фінал конкурсу увійдуть 23 найкращі малюнки, яки будуть демонструватися на екранах Харківського метрополітену напередодні Дня міста.

Малюйте, надсилайте нам фото ваших малюнків, переглядайте роботи ваших друзів та ставте вподобайки на сторінці Інстаграм @prostir_kh.

Адже ми разом будемо створювати мирне майбутнє Харкова.


Всеукраїнський дитячий літературний конкурс "Творчі канікули".


/Files/images/konkursi/literaturnyj-konkurs.jpg

Директорам публічних бібліотек, завідувачам спеціалізованих бібліотек для дітей м. Харкова та Харківської області

Шановні колеги!

Інформуємо, що 1 червня стартував Всеукраїнський дитячий літературний конкурс «Творчі канікули – 2022».

Ініціатор Конкурсу – Національна бібліотека України для дітей. Організацію обласного туру у Харківській області здійснює ОКЗ «Харківська обласна бібліотека для дітей».

Мета Конкурсу – сприяння формуванню у дітей та підлітків патріотичних почуттів – любові до рідної природи, краю, Батьківщини; прищеплення любові до рідної мови; розвиток естетичної свідомості, здатності до творчої самореалізації, створення умов для реалізації творчих здібностей та талантів дітей.

У Конкурсі беруть участь діти у 2-х вікових категоріях:

• читачі-учні (вихованці) 11-13 років;

• читачі-учні (вихованці) 14-18 років.

Учасники Конкурсу готують прозовий або поетичний твір, який за темою відповідає певній номінації.

Зверніть увагу, у цьому році змінено одну з номінацій. Тепер номінація «Так, я люблю Україну» називається «Моя Україна: з вірою у Перемогу!

Більш детально про умови участі та вимоги до робіт у Положенні про Конкурс. (Додаток).

Творчі роботи надсилаються в електронному вигляді на адресу Харківської обласної бібліотеки для дітей: hobd2015@ukr.net до 20 серпня 2022 року.

Просимо активно долучати до Конкурсу юних літераторів ваших бібліотек.

Бажаємо успіху!

Директор бібліотеки Галина ТРОХИМЕНКО (адреса: 61002, м. Харків, в. Алчевських, 43; тел. 700-42-19).

Положення про Всеукраїнський дитячий літературний конкурс «Творчі канікули»

1. Загальні положення

1.1. Це Положення визначає порядок проведення Всеукраїнського дитячого літературного конкурсу «Творчі канікули-2022» (далі — Конкурс).

1.2. Організаторами Конкурсу є: Національна секція Міжнародної ради з дитячої книги (UA IBBY), Національна спілка письменників України,

Українська асоціація працівників бібліотек для дітей, Фонд Миколи Томенка «Рідна країна», Національна бібліотека України для дітей. Організаційнометодичне забезпечення Конкурсу здійснює Національна бібліотека України для дітей.

1.3. Конкурсом передбачається залучення до організації та проведення нових партнерів, підтримка яких сприятиме виконанню мети Конкурсу.

1.4. Інформація про проведення Конкурсу оприлюднюється на офіційному веб-сайті Національної бібліотеки України для дітей, сайтах обласних бібліотек для дітей та Центральної бібліотеки ім. Т.Г. Шевченка для дітей м. Києва, а також у засобах масової інформації.

1.5. Конкурс проводиться в електронному форматі.

1.6. Під час проведення Конкурсу обробка персональних даних учасників

здійснюється з урахуванням вимог Закону України «Про захист персональних даних» від 1 червня 2010 р. № 2297-VI.

1.7. Для організації та проведення Конкурсу затверджується склад головного та обласного журі.

1.8. За результатами проведення Конкурсу буде видано збірку кращих дитячих творів.

2. Мета і завдання

2.1. Мета Конкурсу — сприяння формуванню у дітей та підлітків патріотичних почуттів — любові до рідної природи, краю, Батьківщини; прищеплення любові до рідної мови; розвиток естетичної свідомості, здатності до творчої самореалізації, створення умов для реалізації творчих здібностей та талантів дітей.

2.2. Завдання Конкурсу — самоідентифікація дитини як невід’ємної частини українського суспільства; розвиток інтелектуального потенціалу України; пошук дієвих та гармонійних форм національно-патріотичного виховання; збереження культурної спадщини України, залучення широкого загалу дітей та підлітків до активної участі в культурному житті країни; підвищення культурного рівня дітей.

3. Умови Конкурсу

3.1. У Конкурсі беруть участь діти з усіх областей України у 2-х вікових категоріях: читачі-учні (вихованці) 11-13 років; читачі-учні (вихованці) 14-18 років.

3.2. Конкурс проводиться у 7 номінаціях:

«Знайомтеся — це ми!»; «Моя Україна: з вірою у Перемогу»; «Природа — джерело натхнення та краси»;

«І в кожному із нас уже живе філософ!»; «Моя майбутня професія», «Безмежний світ моєї уяви», «Далі буде? Ні, «далі» — вже є!»

3.3. Конкурс проводиться з 1 червня по 15 листопада 2022 року у два тури:

перший – з 1 червня по 15 вересня на обласному рівні;

другий, підсумковий – з 15 вересня по 15 листопада в місті Києві.

3.4. Учасники Конкурсу кожної вікової категорії готують прозовий або поетичний твір, який за темою відповідає певній номінації.

3.5. Творчі роботи надсилаються в електронному вигляді на електронну адресу, зазначену на сайті обласної бібліотеки для дітей.

Вимоги до роботи:

обсяг не більше 8 сторінок у форматі Microsoft Word або RTF, шрифт – Times New Roman (12 розмір), 1,5 міжрядковий інтервал, усі поля – 1,5 см, сторінки формату А4, без ілюстрацій та додаткового оформлення.

Обласні оргкомітети до 15 вересня 2022 року надсилають на електронну адресу Національної бібліотеки України для дітей nbudd@ukr.net на розгляд Головного журі до 14 робіт від кожної області (за наявності по 1 роботі у кожній номінації для кожної вікової категорії).

3.6. Учасники-автори зазначають свої дані (ПІБ, вік, домашню адресу, контактний телефон) на останній сторінці конкурсної роботи (документ у формат Microsoft Word або RTF) та додатковим вкладенням (окремим файлом у форматі JPG) прикріплюють своє портретне фото.

3.7. На Конкурс приймаються тільки індивідуальні роботи.

3.8. До участі у Конкурсі не допускаються роботи, які не відповідають умовам, визначеними цим положенням.

4. Організаційний комітет і журі Конкурсу

4.1. Для підготовки та проведення Конкурсу створюється Головний організаційний комітет.

4.2. Для проведення першого туру Конкурсу в регіонах України створюються місцеві організаційні комітети та обласні журі, склад яких затверджується наказом директора обласної бібліотеки для дітей.

4.3. Для визначення переможців у другому турі головний організаційний комітет визначає склад Головного журі, до якого входять представники організаторів Конкурсу, дитячі письменники та поети (за згодою).

4.4. За підсумками роботи обласні журі та Головне журі складають протоколи, які підписуються головою та секретарем журі Конкурсу.

4.5. Визначення та відзначення переможців Конкурсу

5.1. Головне журі Конкурсу визначає переможців у кожній віковій категорії для кожної номінації.

5.2. Переможці Конкурсу нагороджуються дипломами та подарунками.

5.3. Крім переможців Головне журі відбирає та рекомендує кращі роботи учасників другого туру для подальшої публікації у збірнику.


Положення конкурсу дитячої творчості "Покоління майбутнього" дивись/Files/images/konkursi/284692627_23850536001800701_3957685460293492971_n.jpg за посиланням:wym-1654750411980

ПОЛОЖЕННЯ ПРО КОНКУРС ВІДЕО-ВІДГУКІВ «ВАУ-КНИГА: РАДЖУ ПРОЧИТАТИ»

1. Загальні положення

1.1. З 1 лютого по 10 квітня 2022 року ОБЛАСНИЙ КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД «ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА БІБЛІОТЕКА ДЛЯ ЮНАЦТВА» за підтримки Департаменту культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації проводить серед підлітків конкурс відео-відгуків на твори української та зарубіжної літератури, що не входять до курсу обов’язкової шкільної програми.

1.2. Учасники конкурсу: підлітки 12-15 років з міста Харкова та Харківської області.

1.3. Цілі конкурсу:

· Промоція читання через використання сучасних інформаційних технологій.

· Публічна підтримка активних учасників читацького руху серед юнацтва.

· Дослідження літературних вподобань підлітків.

1.4. Партнери: Ротарі-клуби Харкова, видавництво «Ранок», видавництво «Vivat», медіа-бренд «Слобідський край»

1.5. Платформа для розміщення робіт і глядацького голосування за учасників – YouTube-канал організаторів (плейлист за посиланням: https://www.youtube.com/playlist?list=PLQnpjOCWIH29K-Ec0eEonlzhCNkaRaYxq). Хід конкурсу буде також висвітлюватися на інших інформаційних майданчиках організаторів: на сайті (http://www.khoyub.com.ua/),

в Instagram https://www.instagram.com/saltivka_space),

Facebook https://www.facebook.com/groups/576516605843304/).

1.6. Оцінку робіт здійснюватиме журі, до складу якого увійдуть представники організаторів та партнерів Конкурсу, а також письменницької спільноти Харкова.

1.7. Організатори залишають за собою право використовувати матеріали конкурсу в некомерційних цілях (із зазначенням авторства робіт без виплати авторської винагороди).

2. Умови участі та вимоги до конкурсних робіт

2.1. До розгляду приймаються відео, які містять власні враження, оцінки та рекомендації учасників конкурсу щодо прочитаних творів літератури, що не входять до курсу обов’язкової шкільної програми.

2.2. Тривалість відео – до 3 хвилин.

2.3. Обов’язковим елементом відео-відгуку має бути присутність автора конкурсної роботи в кадрі.

2.4. Учасники мають право використовувати у своїх відео анімацію, фото, музику, малюнки тощо.

2.5. Організатори не несуть відповідальності за використання учасниками об’єктів авторського права.

2.6. Учасники мають право залучати до запису відеороликів інших осіб.

2.7. Для участі в конкурсі учасники мають заповнити анкету-заявку https://forms.gle/nnuQ5hwin8869DKR7 та надіслати свій відео-відгук на електрону пошту організаторів khoyub@gmail.com (з позначкою «Конкурс»), прикріпивши до електронного листа відеофайл або надавши посилання на нього на файлообміннику.

3. Критерії оцінювання відео-відгуків

· оригінальність змісту;

· креативність подачі матеріалу;

· грамотність мовлення;

· якість виконання та естетичність, зокрема привабливість аудіо- та візуального ряду.

Увага! Перевага надаватиметься україномовним конкурсним роботам.

4. Хід конкурсу

· з 1 лютого: оголошення умов конкурсу;

· 21 лютого – 16 березня: прийом заявок та конкурсних робіт;

· 17 березня – 20 березня: розміщення робіт на платформі для голосування (усі роботи в алфавіті прізвищ учасників буде викладено на YouTube-каналі організаторів за посиланням) https://www.youtube.com/playlist?list=PLQnpjOCWIH29K-Ec0eEonlzhCNkaRaYxq;

· 21 березня – 3 квітня: відкрите глядацьке онлайн-голосування в YouTube, тобто відзначення «лайками» відеороликів, які сподобалися найбільше;

· до 3 квітня: оцінювання робіт членами журі;

· з 22 березня: творчі онлайн- та офлайн-зустрічі учасників з письменниками та видавництвами;

· 8 квітня: фінал конкурсу та урочисте нагородження переможців;

· 9-10 квітня: арт-майстерня «Дива пісочної анімації» для фіналістів.

5. Нагородження переможців

5.1. Фінальні урочистості відбудуться 8 квітня на базі Харківської обласної бібліотеки для юнацтва (за адресою: м. Харків, пр. Ювілейний 49/8).

5.2. У ході фіналу буде оголошено переможців у наступних номінаціях:

· «Вау-відгук» (за результатами оцінювання журі) – три учасники, які отримають грошові винагороди в розмірі 500 гривень кожному;

· «Резонанс-відгук» (за результатами глядацького онлайн-голосування на YouTube) – один учасник, який отримає грошову винагороду в розмірі 250 гривень);

· «Вибір видавництва «Ранок» – один учасник, який отримає спеціальний приз від партнерів конкурсу – видавництва «Ранок»;

· «Вибір видавництва «Vivat» – один учасник, який отримає спеціальний приз від партнерів конкурсу – видавництва «Vivat»;

· «Фаворити Ротарі» – спеціальні призи від Ротарі-клубів міста Харкова.

5.3. Усі переможці також отримають дипломи, книжкові подарунки, сертифікати на участь в ексклюзивному майстер-класі з пісочної анімації та запрошення на відвідування ковзанки.

5.4. Подяками від організаторів та Департаменту культури і туризму ХОДА будуть нагороджені публічні або шкільні бібліотеки, які активно сприяли участі своїх читачів у конкурсі.


Додаток 1

ПОЛОЖЕННЯ про Всеукраїнський конкурс плакатів до Всесвітнього Дня Землі

«Майбутнє планети у наших руках!»

І. Загальні положення

l.l. Основними завданнями Конкурсу с промоція заходів у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення i охорони природних ресурсів; утвердження екоцінностей i поваги підростаючого покоління до планети Земля i своєї Батьківщини зокрема; популяризація взаємозалежності між планетою, її екосистемами i людиною; формування екологічної культури дітей; стимулювання їхньої пізнавальної активності та творчих здібностей; пошук нових форм, методів i моделей організації еколого-просвітницької діяльності серед дітей та підлітків.

1.2. Мета Конкурсу: радикальне поліпшення екологічної ситуації у світі та в Україні зокрема; побудова громадянського суспільства, що ґрунтується на загальнолюдських цінностях та принципах екологічної етики; формування життєвих екологічних компетентностей; застосування екологічних знань та навичок на практиці; виховання культури поведінки, відповідальності за свої вчинки у природі; розкриття у творчості дітей прагнення до збереження екосистем, примноження ïx природних ресурсів.

1.3. Організаторами конкурсу с Національна бібліотека України для дітей (далі — НБУ для дітей), Громадська Організація «Українська асоціація працівників бібліотек для дітей» (далі — ГО «Українська асоціація працівників бібліотек для дітей»), Державна екологічна інспекція України, Національна спілка художників України.

1.4. Обласні бібліотеки для дітей е співорганізаторами Конкурсу та координаторами його проведення в областях.

1.5. Організаційно-методичне забезпечення i загальну координацію Конкурсу

здійснює НБУ для дітей.

1.6. Інформація про проведення Конкурсу оприлюднюється на офіційних веб-сайтах НБУ для дітей, Державної екологічної інспекції України, обласних бібліотек для дітей — учасників Конкурсу, партнерів, а також в інших засобах масової інформації.

1.7. Під час проведення Конкурсу обробка персональних даних учасників здійснюється з урахуванням вимог Закону України «Про захист персональних даних» № 2297-VI від 1 червня 2010 року.

II. Умови Конкурсу

2.1. У Конкурсі беруть участь діти 6-18 років у 2-х вікових категоріях:

— читачі-учні 1-5 класів;

— читачі-учні 6-11 класів.

2.2. На Конкурс у кожній віковій категорії приймаються індивідуальні роботи, а також колективні роботи, виконані виключно колективами творчих художніх студій та бібліотечних клубів за інтересами.

2.3. Конкурс проводиться з 17 січня по 10 березня 2022 року у три тури: перший — з 17 січня по 28 лютого — на місцевому рівні;

другий — з 1 по 15 березня — на обласному рівні;

третій (підсумковий) — з 16 березня по 22 квітня — на загальнодержавному рівні в НБУ для дітей.

2.4. Учасники Конкурсу кожної вікової категорії готують плакат формату АЗ у довільній графічній, живописній формах, виконаний будь-якими художніми засобами, який за змістом i жанром відповідає темі та містить авторське бачення щодо збереження природи на планеті, захисту нашого спільного дому — планети Земля.

2.5. Плакати, виготовлені учасниками місцевого рівня, направляються виключно до обласної бібліотеки для дітей з метою визначення переможців даної області. *

2.6. На Конкурс приймаються оригінальні індивідуальні та колективні плакати,

які вперше подаються до участі у конкурсах.

2.7. Роботи надсилаються з коротким повідомленням про автора: прізвище, ім’я у називному відмінку, повна дата народження, домашня адреса (поштова), мобільний телефон для зв’язку (телефон батьків); для колективних робіт назву гуртка, ШБ його керівника, мобільний телефон для зв’язку.

2.8. До участі у конкурсі не допускаються роботи, які не відповідають умовам, визначеним цим положенням.

III. Організаційний комітет i журі Конкурсу

3.1. Для підготовки та проведення Конкурсу створюється головний Організаційний комітет. До його складу входять представники організаторів Конкурсу, громадських організацій, меценати (Додаток 2).

3.2. Для проведення обласного туру Конкурсу в обласних бібліотеках для дітей створюються обласні організаційні комітети та журі.

3.3. Для визначення переможців Конкурсу затверджується склад Головного журі (Додаток 3), до складу якого входять професійні художники-ілюстратори, мистецтвознавці (за згодою).

3.4. За підсумками роботи обласні журі та Головне журі складають протоколи, які підписуються головою, секретарем та членами журі із зазначенням загальної кількості учасників та переможців.

IV. Визначення та відзначення переможців Конкурсу

4.1. Обласні журі Конкурсу підсумовують та визначають переможців (I, II та III місця) у кожній віковій категорії серед індивідуальних i колективних учасників до 15 березня 2022 року.

4.2. Конкурсні роботи переможців обласного туру відправляються разом із протоколами до головного Організаційного комітету у Національну бібліотеку України для дітей (03190, м. Київ, вул. Януша Корчака, 60) із поміткою Всеукраїнський конкурс плакатів до Всесвітнього Дня Землі «Майбутнє планети у наших руках!» до 17 березня 2022 року. Роботи, надіслані пізніше вказаної дати, не розглядатимуться.

4.3. Для переможців Конкурсу в кожній віковій категорії серед індивідуальних та колективних робіт встановлюються I, II, III місця.

4.4. Головне журі оцінює роботи, що надійшли від обласних журі, та до 22 квітня 2022 року визначає переможців.

4.5. Усі учасники, конкурсні роботи яких пройшли у підсумковий тур, отримають електронний сертифікат фіналіста Конкурсу.

4.6. Переможців Конкурсу буде оголошено 22 квітня 2022 року у Міжнародний день Землі. Переможців відзначать дипломами та пам’ятними призами.

V. Зберігання та публікація робіт, надісланих на Конкурс

5.1. Плакати, надіслані на Конкурс, авторам не повертаються. Роботи переможців зберігаються в НБУ для дітей та можуть бути використані в по подальшій роботі.

5.2. Результати Конкурсу оприлюднюються на офіційному сайті НБУ для дітей, Державної екологічної інспекції України, обласних бібліотек для дітей та партнерів Конкурсу, а також у фахових друкованих виданнях.

5.4. Після підведення підсумків буде підготовлено АЛЬМАНАХ за результатами Всеукраїнського конкурсу плакатів до Всесвітнього Дня Землі

«Майбутнє планети у наших руках!» у рамках Року збереження природи та живого миру в Україні, оголошеного президентом України, до якого увійдуть 100 кращих робіт.

Роботи надсилати до Харківської обласної бібліотеки для дітей. Адреса: 61002, Харків, вул. Алчевських, 43 тел. 700-42-19

Інформуємо! До Всесвітнього Дня Землі проводиться Всеукраїнський конкурс плакатів «Майбутнє планети у наших руках!». Організаторами Конкурсу є Національна бібліотека України для дітей (НБУ для дітей), «Українська асоціація

працівників бібліотек для дітей» («Українська асоціація працівників бібліотек для дітей»), Державна екологічна інспекція України, Національна спілка художників України.

ОКЗ «Харківська обласна бібліотека для дітей» – співорганізатор Конкурсу та координатор його проведення в Харківській області.

Мета Конкурсу – радикальне поліпшення екологічної ситуації у світі та в Україні зокрема; побудова громадянського суспільства, що грунтується на загальнолюдських цінностях та принципах екологічної етики; формування життєвих компетентностей; застосування екологічних знань та навичок на практиці; виховання культури поведінки, відповідальності за свої вчинки у природі; розкриття у творчості дітей прагнення до збереження екосистем, примноження їх прпродних ресурсів.

До участі в конкурсі запрошуються діти віком 6-18 років.

Форма конкурсної роботи – Плакат формату А3

На Конкурс приймаються індивідуальні та колективні роботи

Умови участі та вимоги до робіт конкурсу більш детально у Положенні про конкурс (Додаток)

Роботи надсилати до 10 березня 2022 року за адресою:

ОКЗ «Харківська обласна бібліотека для дітей», вул. Алчевських, 43, м. Харків 61002

Долучайтесь до конкурсу юних користувачів бібліотек м. Харкова та Харківської області!

Директор Харківської обласної бібліотеки для дітей Галина ТРОХИМЕНКО


Національна бібліотека України для дітей, Національна секція Міжнародної ради з дитячої та юнацької книги ІВВУ, ГО «Українська асоціація працівників бібліотек для дітей», Національна спілка художників України та благодійна організація «Благодійний фонд «Серце до серця» за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України й Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини домовилися:

1. Організувати та провести Міжнародний дитячий конкурс-єднання «НА ОДНІЙ ХВИЛІ» (далі — Конкурс) у рамках Міжнародного десятиліття зближення культур (2013-2022) за рішенням ООН із травня по листопад 2020 р.

2. Конкурс провести відповідно до Положення про проведення Конкурсу (Додаток 1).

3. Затвердити Організаційний комітет (Додаток 2).

4. Затвердити почесне журі Конкурсу (Додаток 3).

Додаток 1

Положення про Міжнародний дитячий конкурс-єднання /Files/images/konkursi/oon (1) (1).jpg «НА ОДНІЙ ХВИЛІ».

І. Загальні положення

1.1. Основними завданнями Конкурсу є полікультурне виховання дітей та підлітків у дусі миру й толерантності; утвердження патріотичних цінностей, переконань і поваги до своєї Батьківщини, власного народу, його культури, звичаїв та традицій; стимулювання пізнавальної активності, самостійності у дітей та підлітків; спонукання учасників до вивчення культури, звичаїв та традицій інших країн та народів; сприяння гуманному міжнародному спілкуванню.

1.2. Мета Конкурсу — формування у дітей та підлітків комунікативних умінь, спрямованих на оволодіння системою національних і загальнолюдських культурних цінностей; толерантного ставлення до інших народів, культур і традицій; виховання високої громадянської свідомості; сприяння національно-патріотичному розвитку особистості, ідентифікації з державою, її історією, культурою.

1.3. Організаторами конкурсу є Національна бібліотека України для дітей (далі — НБУ для дітей), Національна секція Міжнародної ради з дитячої та юнацької книги ІББУ (далі — ІББУ ИА), Українська асоціація працівників бібліотек для дітей (далі — Асоціація).

1.4. Інформація про проведення Конкурсу оприлюднюється на офіційних веб сайтах НБУ для дітей, Міністерства культури та інформаційної політики України, на сайтах бібліотек для дітей — учасниць Конкурсу, а також у інших засобах масової інформації.

1.5. Під час проведення Конкурсу обробка персональних даних учасників здійснюється з урахуванням вимог Закону України «Про захист персональних даних» № 2297-УІ від 1 червня 2010 року.

ІІ. Умови Конкурсу

2.1. У Конкурсі беруть участь діти з України, ближнього зарубіжжя та країн Євросоюзу у 3-х вікових категоріях:

читачі-учні 1-4 кл.; читачі-учні 5-8 кл.; читачі-учні 9-11 кл.

2.2. Конкурсні роботи готуються за такими напрямами:

• Дитяча книга долає кордони;

• Майбутнє нашої планети;

• Моя країна на мапі світу;

• Країна починається з тебе;

• Про що мріють діти;

• Діти за мир!

2.3. Конкурс проводиться з 16 травня (День Європи в Україні) по 16 листопада (Міжнародний день толерантності) 2020 року у три тури:

перший - з 16 травня по 24 серпня на місцевому рівні;

другий - з 25 серпня по 30 вересня на обласному рівні (для України);

на загальнодержавному рівні (для бібліотек ближнього зарубіжжя та Євросоюзу);

третій - з 01 жовтня по 16 листопада (підсумковий).

2.4. Учасники Конкурсу кожної вікової категорії готують плакат/малюнок зі слоганом, який має бути гарно оформленим, за змістом і жанром відповідати темі авторського бачення майбутнього своєї країни та миру у світі.

2.5. Плакат/малюнок має бути виконаний на аркушах формату А3 для учасників Конкурсу з України або оцифрований і направлений в електронному вигляді (тільки для зарубіжних учасників, які не мають можливості направити оригінали робіт).

2.6. На Конкурс приймаються індивідуальні та колективні роботи.

2.7. Роботи мають надсилатися із коротким повідомленням про автора: прізвище, ім'я, дата народження, домашня адреса, електронна пошта, телефон; для колективних робіт додати ПІБ керівника художнього гуртка.

2.8. До участі у конкурсі не допускаються роботи, які не відповідають умовам, що визначені цим положенням.

ІІІ. Організаційний комітет і журі Конкурсу

3.1. Для підготовки та проведення Конкурсу створюється головний Організаційний комітет.

3.2. Для проведення першого і другого турів Конкурсу в регіонах України, країнах ближнього зарубіжжя та Євросоюзу створюються місцеві організаційні комітети та журі, склад яких затверджується наказом директора обласної бібліотеки для дітей України та провідних бібліотек для дітей країн ближнього зарубіжжя та Євросоюзу.

3.3. Для визначення переможців у третьому турі головний Організаційний комітет визначає склад почесного журі, до якого входять представники організаторів Конкурсу, художники-ілюстратори, мистецтвознавці (за згодою).

3.4. За підсумками роботи місцеві журі та почесне журі складають протоколи, які підписуються головою, секретарем та членами журі Конкурсу із зазначенням загальної кількості учасників та переможців.

IV. Визначення та відзначення переможців Конкурсу

4.1. Місцеві журі Конкурсу підводять підсумки та визначають по одному переможцю у кожній віковій категорії серед індивідуальних та групових учасників до 24 серпня 2020 року.

4.2. Конкурсні роботи другого туру з України, країн ближнього зарубіжжя та Євросоюзу надсилаються разом із протоколами до головного Організаційного комітету (03190, м. Київ, вул. Януша Корчака, 60, Національна бібліотека України для дітей) із поміткою Міжнародний дитячий конкурс-єднання «НА ОДНІЙ ХВИЛІ» не пізніше 02 жовтня 2020 року. Дата визначається за позначкою на поштовому штемпелі. Роботи, надіслані пізніше вказаної дати, не розглядаються.

4.3. Оцифровані конкурсні роботи другого туру з країн ближнього зарубіжжя та Євросоюзу надсилаються до головного Організаційного комітету на електронну пошту library@chl.kiev.ua до 02 жовтня 2020 р.

4.4. Для переможців Конкурсу в кожній віковій категорії серед індивідуальних та групових робіт встановлюються І, ІІ, ІІІ місця.

4.5. Головне журі оцінює роботи, що надійшли від місцевих журі, та до 16 листопада 2020 року визначає переможців.

4.6. Усіх учасників, конкурсні роботи яких пройшли у третій підсумковий тур, буде відзначено Дипломами.

У. Зберігання та публікація робіт, надісланих на Конкурс

5.1. Плакати/малюнки, надіслані на Конкурс, авторам не повертаються, а зберігаються у НБУ для дітей та можуть бути використані за згодою автора у її подальшій роботі.

5.2. Результати Конкурсу узагальнюються відповідним наказом почесного журі та оприлюднюються на офіційному сайті НБУ для дітей та у фахових друкованих виданнях.

5.3. За результатами Конкурсу готується «Альманах творчих робіт».

5.4. Плакати/малюнки переможців будуть презентовані на Міжнародній виставці у посольствах країн-учасниць.


Положення про перший (обласний) тур Всеукраїнського дитячого літературного конкурсу /Files/images/konkursi/20200622091754.jpg «Творчі канікули - 2020»

1. Загальні положення

1.1. Це Положення визначає порядок проведення Всеукраїнського дитячого літературного конкурсу «Творчі Канікули - 2020» (далі— Конкурс).

1.2. Організаторами Конкурсу є: Національна секція Міжнародної ради з дитячої книги (IBBY), Національна спілка письменників України, Українська асоціація працівників бібліотек для дітей, Фонд Миколи Томенка «Рідна країна», Національна бібліотека України для дітей. Організаційно-методичне забезпечення Конкурсу здійснює Національна бібліотека України для дітей.

На обласному рівні організацію конкурсу здійснює ОКЗ «Харківська обласна бібліотека для дітей» (далі – Бібліотека) за підтримки Управління культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації. До участі у Конкурсі залучаються спеціалізовані бібліотеки для дітей області.

1.3. Конкурсом передбачається залучення до організації та проведення нових партнерів, підтримка яких сприятиме виконанню мети Конкурсу.

1.4. Інформація про проведення першого (обласного) туру Конкурсу оприлюднюється на сайті ХОБД, Регіональному сайті дитячих бібліотек Харківської області «БібліоМістечко», а також у інших засобах масової інформації.

1.5. Конкурс проводиться в електронному форматі.

1.6.Під час проведення Конкурсу обробка персональних даних учасників здійснюється з урахуванням вимог Закону України «Про захист персональних даних»від 1 червня 2010р. № 2297-VI.

1.7. Для організації та проведення Конкурсу затверджується склад обласного журі.

1.8. За результатами проведення Конкурсу буде видано збірку творів-переможців.

2. Мета і завдання

2.1. Мета Конкурсу – сприяння формуваннюу дітей та підлітків патріотичних почуттів: любові до рідної природи, краю, Батьківщини; прищеплення любові до рідної мови; розвиток естетичної свідомості, здатності до творчої самореалізації, створення умов для виявлення творчих здібностей та талантів дітей.

2.2. Завдання Конкурсу — самоідентифікація дитини як невід’ємної частини українського суспільства; розвиток інтелектуального потенціалу України; пошук дієвих та гармонійних форм національно-патріотичного виховання; збереження культурної спадщини України, залучення широкого загалу дітей та підлітків до активної участі в культурному житті країни; підвищення культурного рівня дітей.

3. Умови Конкурсу

3.1. У Конкурсі беруть участь діти з м. Харкова та Харківської області у 2-х вікових категоріях:

читачі-учні (вихованці) 11-13 років;

читачі-учні (вихованці) 14-18 років.

Учасниками Конкурсу можуть бути вихованці пенітерціарних установ, а також закладів соціально-реабілітаційного та інтернатного типів.

3.2. Конкурс проводиться у 7 номінаціях:

 • «Знайомтеся — це ми!»
 • «Так, я люблю Україну»
 • «Природа — джерело натхненнята краси»
 • «І в кожному із нас уже живе філософ!»
 • «Моя майбутня професія»
 • «Безмежний світ моєї уяви»
 • «Далі буде? Ні, «далі» — вже є!».

3.3. Конкурс проводиться з 1 червня до 30 вересня 2020 року у два тури.

Перший (обласний) тур Конкурсу проводиться – з 15 червня до 1 вересня; другий, підсумковий – з 1 вересня до 30 вересня в місті Києві.

3.4. Учасники Конкурсу кожної вікової категорії готують прозовий або поетичний твір, який за темою відповідає певній номінації.

3.5. Творчі роботи в електронному вигляді обсягом не більше 10 сторінок у форматі Microsoft Word, шрифт – Times New Roman, 12 розмір, 1,5 міжрядковий інтервал, усі поля – 1,5 см, сторінки формату А-4 надсилаються на електронну адресу Харківської обласної бібліотеки для дітей hobd2015@ukr.net.

Від Харківської області на розгляд Головного журі до 1 вересня 2020 організаторами обласного туру надсилається 14 робіт (по 1 роботі-переможцю у кожній номінації для кожної вікової категорії) на електронну адресу Національної бібліотеки України для дітей.

3.6. Учасники-автори зазначають свої дані (ПІБ, вік, домашню адресу, контактний телефон) на останній сторінці конкурсної роботи та прикріплюють своє фото у форматі JPG.

3.7. На Конкурс приймаються тільки індивідуальні роботи.

3.8. До участі у Конкурсі не допускаються роботи, які не відповідають умовам, визначеними цим положенням.

4. Журі Конкурсу

4.1. Для проведення першого туру Конкурсу створюється обласне журі, склад якого затверджується наказом директора Бібліотеки.

4.2. Для визначення переможців до складу журі входять представники організаторів Конкурсу, дитячі письменники та поети (за згодою).

4.3. За підсумками роботи обласне журі складає протокол, який підписуються головою, секретарем та членами журі Конкурсу.

4.4. Результати першого туру оприлюднюються на сайті Бібліотеки, Регіональному сайті дитячих бібліотек Харківської області «БібліоМістечко».

5. Визначення та відзначення переможців Конкурсу

5.1.На Всеукраїнському рівні Головне журі Конкурсу визначає переможців у кожній віковій категорії для кожної номінації.

5.2. Переможці Конкурсу нагороджуються дипломами та подарунками2019-й рік.

1. Всеукраїнський конкурс/Files/images/konkursi/knigomanija.jpg дитячого читання "Книгоманія-2019"

УПРАВЛІННЯ КУЛЬТУРИ І ТУРИЗМУ

ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

ОКЗ «ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА БІБЛІОТЕКА ДЛЯ ДІТЕЙ»

Адреса: 61002, Харків, вул. Алчевських, 43 тел. 700-42-19

№__39_ 06.02.19

На № ____________від_________

Директорам ЦБС, заступникам директорів по роботі з дітьми, завідуючим (ЦДБ, РДБ)

Шановні колеги,

Інформуємо Вас, що розпочався Всеукраїнський конкурс дитячого читання «Книгоманія – 2019».

Конкурс проводиться з 2002 року, а з 2005 року набув статусу всеукраїнського. Згідно з отриманою від бібліотек інформацією, завдяки Вам та Вашим колегам по всій Україні за ці роки в ньому взяло участь понад 1 мільйон читачів!

Ми сподіваємось на активну участь користувачів бібліотек у вашому районі, місті, ОТГ.

Цього року умови конкурсу зазнали певних змін:

1. Учасниками Конкурсу є всі охочі учні 7 класів загальноосвітніх навчальних закладів усіх типів і форм власності (далі НЗ) та читачі сільських, дитячих бібліотек області, в.ч. читачі бібліотек ОТГ. Для участі у конкурсі необхідна наявність Читацького щоденника з записами про прочитані книжки, які не входять до шкільної програми з літератури. Шаблон щоденника додається, але використання саме цього формату не є обов’язковим.

2. Конкурс проводиться в 3 етапи:

1 етап (місцевий, відбірковий) НЗ, які виявили бажання та бібліотеки сіл, селищ міського типу, міст, ОТГ. до 15 березня 2019 р.
2 етап (районний) районні бібліотеки для дітей, центральні бібліотеки для дітей, бібліотеки ОТГ до 5 квітня 2019 р.
3 етап (обласний) ОКЗ «Харківська обласна бібліотека для дітей» до 19 квітня 2019 р.

3. Звітна документація (зразки додаються).

Координатор Конкурсу у Харківській області – Лупіцька В. М., завідувач сектору прогнозування та інновацій ОКЗ «Харківська обласна бібліотека для дітей». Контактний телефон: (057) 700-26-51, 099-447-84-31.Віртуальні виставки Холодногірської ЦБС:

1. Бібліотека-філія №11 - "Библиотека":


https://manyashak2010.wixsite.com/virt-vust-b-tolstogoКiлькiсть переглядiв: 3530

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.