РАДИМО ПРОЧИТАТИ:

2024 р.

Книга/Files/images/radimo_pochitati/2024/417542920_387366220613249_6095294994261363042_n.jpg "За Перекопом є земля". Анастасія Левкова.

Крим. Саме тут минуло дитинство, юність і перше кохання головної героїні роману "За Перекопом є земля". Саме тут вона зрозуміла, що є українкою. Ні дідусь-підполковник КДБ, ані російська кров у венах не стали цьому на заваді.

Наче орнамент, у романі переплітаються кримськотатарська культура і українська історія. На сторінках книжки читач зустрінеться з кримськими татарами, караїмами, українцями, росіянами, німцями, євреями, греками, вірменами Криму, крок за кроком відкриватиме шафи з родинними скелетами. Разом з головною героїнею та її подругою Аліє пройде шлях від їхнього дитинства – з 1990-х – аж до окупації півострова Росією в 2014-му, з екскурсами в давнішу історію Криму.

«За Перекопом є земля» — це спроба відкрити материк для півострова, а півострів для материка з незвичного ракурсу. Адже і там, і там є земля. Її варто пізнати й повернути їй цілісність.

Робота над книжкою тривала з 2012 року. З початком окупації Криму, у 2014 році, концепція змінилася. За цей час авторка Анастасія Левкова взяла близько 200 інтерв'ю з більш ніж 50 кримчанами. Деталі їхніх розповідей стали частиною роману. Книжка є у фонді Холодногірська бібліотека.


2023 р.

Пропонуємо /Files/images/radimo_pochitati/images (2).jpgцікаву добірку сучасних трилерів та детективів.

Обираємо, читаємо насолоджуємося... Відео див. на сторінці Квітка Холодногірська у Фейсбук.


Читайте найкраще! Сучасні/Files/images/radimo_pochitati/images (4).jpg україномовні світові бестселери, які вражають, інтригують, перевертають свідомість.

До вашої уваги цікава добірка книжкових новинок, отриманих Центральною бібліотекою Холодногірського району від українських видавництв, як одна з переможців проєкту «Книжкові гранти для бібліотек України».

Відео див. на сторінці Квітка Холодногірська у Фейсбук.


Сучасна/Files/images/radimo_pochitati/0100d0wh-7661-378x191.jpg українська література.

Відео див. на сторінці КвіткаХолодногірська у Фейсбук wym-1697907225475


Андрій /Files/images/radimo_pochitati/ca245dbb_c894_11ed_8182_00505684ea69_f13c0968_c898_11ed_8182_00505684ea69.jpg Пермяков. Залізна евакуація. - 2022

У книжці зібрані та задокументовані історії першоджерел, які описують воєнний та евакуаційний досвід та щоденний героїзм працівників української залізниці. Автор проводив інтерв’ю з кожним із них, щоб втілити їх історії в оповідання з відвертими емоціями персонажів та авторським художнім поглядом на події.


Віталій Запека./Files/images/radimo_pochitati/absurd-max-228.jpg Абсурд: інтелектуальний роман-утопія. - Видавництво Видавець Олексій Євенок, 2016. – 280 с.

Головний герой, з невіданої йому причини, опиняється у тюрмі. Адвокат домагається розгляду його справи в Головному залі Верховного суду Вищої Справедливості, де, за традицією, виносяться лише смертні вироки. В романі один за одним виникають абсурдні ситуації. Все перевертається з ніг на голову. Ставлення до головного герою трансформується від загальної ненависті до захвату і навпаки. Сам Головний герой змінюється від наївного та беззахисного, до розуміючого більше інших те, що відбувається в його процесі і країні.


Томас /Files/images/radimo_pochitati/35743_53432.jpg Кініллі «Список Шиндлера».


Світовий бестселер, удостоєний Букерівської премії та екранізований Стівеном Спілбергом!

В основу роману лягли спогади в`язня краківського гетто, приреченого на смерть і врятованого Шиндлером. Успішний бізнесмен Оскар Шиндлер відкриває в Кракові фабрику з виготовлення посуду. Для нього євреї з гетто і табору Плашув — просто дешева робоча сила. Однак зовсім скоро він відчуває безмежну повагу та співчуття до своїх робітників. Коли людей з Плашува починають перевозити до Аушвіцу, Оскар за допомогою свого друга, Іцхака Штерна, складає список тих, кого він нібито бере на фабрику. До нього увійшли понад тисячу людей, приречених на смерть. Аби врятувати їх, Шиндлер не шкодував ані грошей, ані сил, ані часу.


Книжкові новинки, що народились у 2022 році:

«Пів короля» /Files/images/radimo_pochitati/58169_115976.jpg Джо Аберкромбі

У світі, де сталь — відповідь на все, а люди моляться Матері Війні, важко знайти своє місце однорукому хлопчині. Ярві, молодший син короля Ґеттландії, мав стати служителем Батька Миру, але доля розпорядилася інакше. Батькова й братова смерть не лишають йому іншого вибору, як зійти на престол, якого він ніколи не прагнув. Однак втримати трон однією рукою нелегко. Ярві зазнáє зради, пройде крізь багато випробувань і знайде справжніх друзів, перш ніж стане тим, ким він є. Та чи не втратить він на своєму шляху до помсти чогось важливого?

«10 хвилин/Files/images/radimo_pochitati/58045_114393.jpg та 38 секунду цьому дивному світі» Еліф Шафак

У неї лишилося 10 хвилин та 38 секунд, щоб пригадати те, що вже не виправити. Смак пряного козячого молока й рідну домівку в далекій провінції, деспотичного батька, аромат кави та кардамону в стамбульському будинку розпусти, у якому вона опинилася, утікши з дому...10 хвилин та 38 секунд, щоб пригадати подруг і друзів — таких самих вигнанців, як і вона. Пригадати кожного, хто робив боляче їй і сотням жінок, яких продавали, мов товар на ринку. Так мало часу, щоб витягти з пам’яті так багато. Її серце от-от перестане битися, але перед тим вона ще має ці безмежні 10 хвилин та 38 секунд, щоб розповісти свою історію. Вона — Лайла Текіла. І про те, що з нею сталося, має дізнатися кожен...

«Кайдзен./Files/images/radimo_pochitati/kajdzen-yaponskyj-pidhid-do-postupovoi-zminy-zvychok-925560.330x300.jpeg Японський підхід до поступової зміни звичок»Сара Гарві

Від хюґе і лаґом до ікіґай — позитивна філософія штурмом захопила світ, тож багато хто з вас уже практикує ці прийоми та методи. А чи чули ви щось про кайдзен — концепцію, що допомагає легко, без надмірного напруження, «не ламаючи» себе, змінити свої усталені звички і спосіб життя заради досягнення більшого? Інакше кажучи, кайдзен (у перекладі з японської — «хороші зміни», «покращення») дає розуміння того, як можна навіть найсміливіший намір перетворити на низку нескладних, цілком досяжних кроків. Водночас методологія передбачає індивідуальний підхід до кожної людини, чим, власне, і пояснюється її висока ефективність. Вперше задіяна компанією «Тойота», японська практика кайдзен найкращим чином зарекомендувала себе у світі бізнесу та спорту. Сара Харві пояснює, як розширити сферу її застосування — використати для поліпшення власного здоров’я, стосунків, побудови кар’єри тощо, як — і це дуже важли-во — адаптувати до своєї особистості.

«Стосунки в родині. /Files/images/radimo_pochitati/boyaryna_cover_1_1.jpg Як стати усвідомленими батьками і сформувати сімейну культуру» Вікторія Боярина

У книжці «Стосунки в родині: як стати усвідомленими батьками і сформувати сімейну культуру» розкриті питання усвідомленого батьківства, підготовки до вагітності та пологів, а також стадій дорослішання дитини, її сексуального виховання і навчання фінансової грамотності, найновіших освітніх систем і виховання в добу високих технологій. Із появою дітей у родині актуалізуються питання розвитку сімейних традицій та створення нових звичаїв, започаткування проєктів для всієї родини, що стосуються здорового способу життя, благодійності тощо. Бренд та місія сім’ї також скеровують усіх її членів в одному напрямку — до любові, добробуту й щастя. «Стосунки в родині. Як стати усвідомленими батьками і сформувати сімейну культуру» — це друга книжка серії «Сім’я в пріоритеті».

«Інтуїція»/Files/images/radimo_pochitati/58013_114401.jpg Лоран Гунель

Одного дня спокійне життя молодого письменника Тімоті порушили двоє. Агенти ФБР з’являються біля його дверей із проханням... допомогти. Знайти особу, яка відома на весь світ своєю невловимістю. І, несподівано для себе, він погоджується на авантюру. Проте спершу Тімоті має пристати до секретної програми, спеціалізація якої — люди з феноменальними інтуїтивними здібностями. Люди, що відчувають матерію цього світу інакше за решту. Непомітно для себе Тімоті оволодіває цією потужною силою інтуїції. Почуттям, здатним показати життя таким, яким воно є насправді, — надзвичайним. Та чи стане Тімоті сил пройти шлях до самого кінця? Шлях, який під силу лише обраним.

«Енканто. Світ магії»/Files/images/radimo_pochitati/img788_1_76.jpg Disney. Видавництво: Егмонт Україна. Перекладач: Віта Левицька

«Магічна колекція» - це серія яскравих книжок подарункового формату за мотивами улюблених дитячих мультфільмів! Якісний друк, крейдований папір, яскраві ілюстрації з мультфільму та захопливі історії зроблять цю книжку однією з улюблених для вашої дитини!

«Вітер у вербах»/Files/images/f11-2022/isbn_978_617_7537_94_5_0_cr.jpg Кеннет Грем. Історія про пригоди Крота, пана Жаба, Видри, Борсука та Щура понад століття зачаровує дітей і дорослих у всьому світі. Одного разу Кріт виходить зі своєї затишної домівки під землею та потрапляє в чудовий світ, де панує весна, свіже повітря та прохолода від річки. Пан Кріт заводить собі друзів і насолоджується життям. На друзів чекають кумедні, щасливі, а іноді й сумні історії. Але перешкоди, які траплятимуться на шляху друзів, подолають щирість, чесність, довіра, підтримка і турбота.

«Вступ до /Files/images/radimo_pochitati/35047.jpg психіатрії та психоаналізу. Просто про складне» Ерік Берн

Що таке соціопатія та про що сигналізують сновидіння? Чому в людей виникають залежності й неврози? Що ефективніше: шокова терапія, групові сеанси чи транквілізатори? Чому візит до психотерапевта не завжди допомагає і як самотужки оволодіти навичками психоаналізу? Доктор зі світовим іменем Ерік Берн докладно, зрозуміло й не нудно відповідає на ці та інші запитання, що стосуються психіатрії та психоаналізу.


Бібліотека-філія №11 (вул. Полтавський Шлях, 118, тел. 372-33-12) пропонує читачам нову літературу:

"Щасливі падіння" Євгенія Бєлорусець

У фокусі текстів цієї книги /Files/images/f11-2022/273004839_2152065791638250_8431713634967040583_n.jpg - історії жінок, що вважають себе свідками власного життя і «великої історії», що змусила їх змінити біографію, прочитання дійсності, місце проживання. Сюжетні лінії розгортаються навколо травматичних подій в Україні, вплив яких віднаходимо у фрагментах розмов, життєвих досвідах та повсякденних ситуаціях.

Поєднання авторського тексту та зображення є характерною ознакою художньої практики Євгенії Бєлорусець. «Щасливі падіння» - місце співіснування фотографічних історій та текстових сюжетних ліній, де вони переплітаються як різні типи мовлення. Жіночі історії лишаються переважно невидимими, а голоси героїнь цієї книги ледь чутно у часи прямих загроз для життя, обмежень громадянських прав, втрати роботи, ризиків бути експлуатованим. Але сама наявність голосу свідчить про непередбачувані можливості уяви, можливості конструювання власного світу та ствердження його існування. Інтерес мисткині направлений до ситуації тих, хто непередбачувано опинився на периферії, до якої непросто апелювати, а ще складніше - вчитись звідти говорити. То чи дійсно все незначне, дріб'язкове, випадкове, з чим зустрічається читач у «Щасливих падіннях», є насправді таким?


"Постійне місце проживання" /Files/images/f11-2022/img_1327_l.jpeg Сергій Жадан, Павло Маков

«Постійне місце проживання» — артбук двох харківських митців, поета Сергія Жадана та художника Павла Макова, що став спробою переглянути останні 27 років присутності в Харкові крізь оптику власних творів. Два погляди, дві генерації, дві різні художні мови об'єднані спільним місцем. Книжка містить графічні роботи і вірші, що були відібрані Павлом Маковим і Сергієм Жаданом незалежно один від одного, безпосередньо під час створення артбуку.

Видання має зворотну хронологію, а твори не коментують один одного: вірші не описують графічні роботи, а графічні роботи не ілюструють вірші. Такий принцип упорядкування перетворює читача/глядача на третього учасника в процесі виявлення загальних сенсів: саме той, хто читає книгу як відкритий текст — рухаючись від тексту до тексту через зображення й читаючи вірші між графічними роботами, — зможе знайти у двох лініях свій власний третій зміст.Постійне місце проживання" Сергій Жадан, Павло Маков


«Креативність та інші /Files/images/f11-2022/272847598_2152065794971583_2659190315255669093_n.jpg фундаменталізми» Паскаль Гілен

Спочатку було створено плаский світ, шостого дня — креативну людину, а сьомого — скасовано заборону на працю. Книжка бельгійського соціолога культури Паскаля Ґілена «Креативність та інші фундаменталізми» (2012) побудована як восьмиденна подорож, що розгортається між кінцем 1980-х і початком 2010-х років, у якій Ґілен розглядає суспільний контекст креативності. Як креативність стала «вимогою сьогодення», і чи здатна вона не вихолощитись у власній надмірності після того, як із поля культури проникла в економіку й політику?

У книжці Ґілен говорить про креативність на трьох рівнях: індивідуальному, інституційному й загальносуспільному, а також вступає в діалог із Славоєм Жижеком, Петером Слотердайком і Алессандро Барікко. Влучним метафорам, якими ці автори описують сучасність, Ґілен прагне надати конкретики соціальних ситуацій.


«У м'яті» Борис Філоненко,/Files/images/f11-2022/272873013_2152065808304915_5520500172264395609_n.jpg Данил Штангеєв, Антон Резніков

«У м'яті» Бориса Філоненка, Данила Штангеєва й Антона Резнікова — комікс про любов і провалля під ногами. Іван і Марія живуть розміреним життям: дивляться фільми, п'ють м'ятний чай і обговорюють плани на майбутнє. Іван готується до першого стрибка на лижах, Марія розробляє концепцію для виставки тимчасових об'єктів міського маркування. Їхнє життя змінюється після того як Іван зникає в кучугурах снігу.

«У м'яті» готувався авторами 3 роки і вже в грудні буде виданий накладом у 1000 примірників.

Про авторів:

Борис Філоненко — арт-критик, куратор, старший викладач Харківської школи архітектури. Пише про сучасне українське мистецтво і комікси. Фіналіст VII Міжнародого фестивалю мальованих історій «Бумфест» (разом з Марією Романовою) з коміксом «Вітгеншайн. Вихід».

Данил Штангеєв — графічний дизайнер, ілюстратор, автор коміксів. В 2019 році його короткі історії були надруковані в 11-му і 12-му числах збірника авторських коміксів GON. З 2016 року арт-директор в студії архітектурної візуалізації Colotune. Співпрацює з художньою студією Aza Nizi Maza.

Антон Резніков — художник та ілюстратор. Викладач і учасник колективних виставкових проектів студії Aza Nizi Maza, співавтор серії плакатів для курсу «Повільна історія мистецтва». Учасник виставки «The Kiss — Darkness and Light» (галерея Different, Лондон). Влітку і восени пише пейзажі в місті Гайдельберг (Німеччина). https://www.facebook.com/istpublishing/


Пропонуємо з бібліотечного фонду Центральної бібліотеки (пр. Пластичний,8, тел. 372-19-78) кілька цікавих книжок, які надійшли у 2021 році:

Є тут і ретро, що занурює в атмосферу епохи, і розслідування таємничих злочинів , які ведуть професіонали, і напружений трилер, де не вдається зупинитися до останньої сторінки… Що вам більш до вподоби? Не відкладайте знайомство з книжками у довгу скриньку, адже з ними ваші вечори будуть незабутніми! Читайте із задоволенням і залишайтеся з нами!

Володимир/Files/images/tsb-2022/272992160_1067891740440424_8722670379133542441_n.jpg Єшкілєв «Патерн»

Новий роман Володимира Єшкілєва– цілком особливий. Цю книжку називають «конспірологічним трилером», «романом-лабіринтом». А ще натякають: автор вклав до свого твору дещо з кейсу досі закритих для публічного обговорення тем… Дивлячись різноманітні розважальні шоу, ми здогадуємося: найцікавішого нам не показують, найцікавіше завжди за кадром. Роман Володимира Єшкілєва «Патерн» знайомить читача з лабіринтами шоу-бізнесу. Там не тільки готують спалахи нових «зірок». Там завзято ділять грошові потоки та воюють за рейтинги, готові на зйомки для закритих сайтів й навіть на вбивство. Читач «Патерна» крок за кроком наближається до верхівки піраміди. До босів «системи», які контролюють індустрію заборонених задоволень.


Юрій Винничук /Files/images/tsb-2022/272852042_1067891923773739_1149920489159844280_n.jpg «Вілла Деккера» та "Агент Лилик"

Одразу два ретро-детективи Юрія Винничука, що стали найкращими українськими книжками 2021 року за верcією ПЕН.

Як і властиво Юрію Винничуку, «Вілла Деккера» віртуозно балансує на межі ретродетективу й політичного трилера. Герої книжки балансують у невизначеному межичасі буквально за кілька днів до початку Другої світової. З першої сторінки роману потрапляєш у вир драматичних подій, де переплелися кримінальні злочини, шпигунські суперечки, політичні протистояння та щедрі любовні інтриги.

В місті загадково зникають жінки. Головний герой Марко спільно з місцевою поліцією намагаються встановити причини зникнення…


У романі «Аґент Лилик» /Files/images/tsb-2022/272846202_1067892007107064_6050602993846368491_n.jpg продовжуються пригоди, описані у «Віллі Деккера».

Тепер події відбуваються під пильним оком НКВД.Справа "Цинамонового душія" ще не закрита, убивця не знайдений. Нічний репортер Марко Крилович разом із колишнім комісаром поліції знову полюють на таємничого серійного злочинця. Оскільки всі жертви якимось чином пов'язані з Марком, його використовують як приманку. Окрема інтрига зав'язується довкола зникнення архіву посольства Нідерландів, який приковує увагу і чекістів, і нашого героя, і самих голландців.

Які таємниці ще має відкрити Марко та які привиди минулого його переслідуватимуть - шукайте на сторінках книги.


Ірина Лобусова /Files/images/tsb-2022/272898195_1067892097107055_7761720116684428730_n.jpg «Гранатовый дом»

Це третій роман із нової серії ретродетективів про життя Одеси 1966-7975 рр. До речі, перші два романи «Ім'я ворога» і «Гра в саботаж» теж є в нашій бібліотеці.

Режисер Сергій Аджанов пише сценарій до свого фільму "Гранатовий дім". Редактору сценарій не подобається, і тому, нескінченно переробляючи його, занурюючись із головою в тему, Аджанов вигадує дедалі нові сюжетні ходи. І раптом він із жахом дізнається, що самогубства персонажів, що народилися в його голові, відбуваються насправді. З усіма найдрібнішими подробицями… Але ж цього просто не може бути! Сергію здається, що він збожеволів…


Олександра/Files/images/tsb-2022/272801658_1067892180440380_5086530318926620044_n.jpg Завари «Гелтер Скелтер»

Шукаєте динамічну, загадкову, повну несподіванок книгу? Тоді цей роман для вас!

Злочини, містика, історія…Дружба і суперництво, взаємне кохання і нерозділені почуття. Помилки і кара, пошук істини і глухі кути… Звичайний університетський гуртожиток, звичайні студенти, але на цьому тлі розігрується драма, що викликає морозний жах і до останньої сторінки тримає читача в неймовірному напруженні. Хто ж стоїть за серією кривавих злодіянь?


Фредрік Бакман /Files/images/radimo_pochitati/index.jpg "Моя бабуся просить її вибачити"- К.: #Книголав, 2017.- 416 с.

Як часто ми зустрічаємо нетипових бабусь, які ламають всі уявлення того, як наче б то має поводитись "людина у віці"? Дівчинці Ельзі – сім років, а її бабусі – сімдесят. Бабуся любить частенько постояти на балконі, пострілюючи у перехожих із рушниця для пейнтболу. Крім екстравагантної (як комусь здається) поведінки, бабуся любить створювати для улюбленої онучки по-справжньому неймовірний світ з історіями про Королівство Міамас і Країну-Спросоння, де нормально бути "ненормальним". В цих історіях дівчинка ховається від світу і проникається ними до глибини душі. Але бабуся помирає, і тоді події вже Ельзине життя перетворюється на те, що вона й не чекала зовсім.

Фредрік Бакман "Чоловік на ім’я Уве". /Files/images/radimo_pochitati/Бокман.jpg – К.: Книголав, 2019. - 352 с.

Книга "Чоловік на ім'я Уве" стала світовим бестселером. Роман також був екранізований у 2015 році. Фільм "Людина на ім'я Уве" увійшов до списку кращих кінофільмів Швеції усіх часів.Роман описує життя Уве – старого зануди, який терпіти не може людей, та й усе, що відбувається навколо нього та в навколишньому світі.

Виявляється, що за маскою злого і роздратованого чолов’яги ховається добра і навіть сентиментальна людина. В його серці захована зворушлива історія, яку він береже від сторонніх вух та очей.

Маркус Зузак. "Глиняний міст"./Files/images/radimo_pochitati/Маркус Зусак.jpg – К.: Book Chef, 2020. - 656 с.

У центрі сюжету – п’ять братів Данбарів: Метью, Рорі, Генрі, Клейтон і Томмі. Їхня мама померла, а тато – покинув. Але ось минуло одинадцять років і він повернувся. Навіщо? Що йому треба? Він просить, або сини допомогли йому будувати міст. Погоджується лише один із п’ятьох – Клейтон. Хлопець хоче зрозуміти, що відбулося тоді – 11 років тому. І неймовірними зусиллями батька й сина серед австралійських евкаліптів і рівнин (мов з-під тесала Мікеланджело) постає міст, що красою скидається на Пон-дю-Ґар. От тільки до чого в цій історії скелет змії, кінні перегони та мул на прізвисько Ахіллес? Автор то переносить нас в непросте минуле сім’ї, то повертає в заплутане теперішнє. Чи дізнаємося ми, чому батько посварився із синами? Чи зможуть вони його пробачити? І що символізує глиняний міст?

Джоджо Мойєс/Files/images/radimo_pochitati/Мойес Після тебе.jpg «Після тебе». - Х.: Видавництво «Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 207. – 317 с.

Книга «До зустрічі з тобою» настільки сподобалася читачам, що вони не захотіли прощатися з улюбленими героями. Тож зустрічайте - довгоочікуване продовження історії, за якою спостерігав увесь світ. Протягом шести місяців Лу Кларк була доглядальницею хлопця, який через нещасний випадок залишився на все життя прикутим до інвалідного візка. За цей час вони дуже зблизилися і дівчина сподівалася, що Вілл позбувся думок про самогубство. Але він обрав смерть, а не життя…Минуло 18 місяців відтоді. Луїза намагається жити далі, але їй це не дуже вдається: затяжна депресія не минає, часті переїзди не сприяють зміні думок, робота офіціанткою не приносить задоволення. А тут вона ще й випадково падає із п’ятого поверху. Чи зможе Лу загоїти душевні рани? Після закінчення однієї історії завжди починається наступна… Зовсім скоро життя Лу Кларк кардинально зміниться, але про це вже читайте у третій частині «Все ще я».

Джоджо Мойєс/Files/images/radimo_pochitati/Моєс Все.jpg «Все ще я». - Х.: Видавництво «Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2019. – 400 с.

Не дивно, що на вихід цієї книги у 2018 році очікували із придиханням. Адже це продовження улюблених бестселерів – «До зустрічі з тобою» і «Після тебе». Третя частина обіцяє бути завершальною. Героїня Луїза (Лу) Кларк починає зовсім нове життя, у величезному Нью-Йорку. Це світ, повний секретів, до яких можна долучитися навіть із середини сюжету. Лу вражає своїм умінням бути одночасно дурепкою та генієм, а ситуації в її житті виглядають частково драматичними, але все ж гумористичними і легкими. А головною темою залишається, звичайно, любов....

Франсуаза Саган «Bonjour, печале!» . К.: Рідна мова, 2018. - 240 с./Files/images/radimo_pochitati/Саган.jpg

Насправді тут дві повісті. Крім тієї, що винесена в назву книги, ще є історія «Чи любите ви Брамса?». Гаряче літо у Парижі й наші герої тікають на віллу на Лазурному березі, де й розгортаються усі пристрасті. Персонажі добре знають один одного і для спілкування їм здається достатньо одного погляду. Утім, керувати коханням неможливо, і щоб усвідомити цінність стосунків, здається, треба щось втратити.

Джек Керуак ./Files/images/radimo_pochitati/Керуак.jpg «У дорозі». – Х.: Фоліо, 2010.- 478с.

Це справжня класика американської літератури. Роман написаний усього за три тижні перетворився на культову американську подорож. «У дорозі» - роман, що складається із записок автора, який робив їх на різних аркушах паперу під час власної мандрівки. Тобто, по суті, це автобіографічний роман, що якнайкраще передає настрій часу 1950-х років у США. Подорож автомобілем – їхати далі, заради того аби їхати. Герої книги – люди, які понад усе люблять дорогу з одного кінця країни до іншого, джаз, секс, алкоголь і нічні розмови-одкровення. Здається, що тільки у дорозі людина почувається вільною – немає жодних зобов'язань, поки не дістанешся до пункту призначення.

Мік Вікінг. "Маленька книга хюґе. /Files/images/radimo_pochitati/Хьюге.jpg Як жити добре по-данськи".- Мік Вікінг, Книжковий клуб "Клуб Сімейного Дозвілля" , 2017.- 288с.


Данію називають найщасливішою країною у світі. Парадоксально, адже сонячного світла - мінімум, 120 днів у році йде дощ, майже щодня небо закрите хмарами або туманом. І незважаючи на настільки похмуру картину, по рейтингам ООН данці визнані найщасливішою нацією. У чому ж секрет? Кажуть, що в філософії "хюгге". Що ж це таке? Це філософія життя, в яку закладено щось асоціативне і значуще для світогляду датчан. Комфорт, затишок, можливість працювати там, де хочеш, а не там, де більше платять, короткий робочий день, почуття захищеності - ось складові датського щастя. А ще картопелька, оселедець, смачні булочки, пиво, цікаві хобі і секс.

Ерік Берн ./Files/images/radimo_pochitati/Ігри, в які іграють.jpg "Ігри, в які грають люди". – Х.: Клуб сімейного дозвілля, 2016. - 256 с.

Книга про психологію людських стосунків, якій гарно підійде слоган «Весь світ — театр, а люди в ньому — актори». Відштовхуючись від ідей психоаналізу, Ерік Берн без прикрас розповідає про ігри та ролі, які кожна людина грає щодня, виправдовуючи свої емоції та закриваючи очі на свої недоліки.


Не сумуйте, карантин - це тимчасове неприємне явище, ліпше читайте у вільний час гарну літературу!

7 цікавих /Files/images/radimo_pochitati/2020/час читати.jpg книг для сімейного читання : підлітків, маленьких читачів та їхніх батьків

Нікуліна, /Files/images/radimo_pochitati/2020/Нікуліна.png Анастасія.Сіль для моря, або Білий Кит : роман-буря / Анастасія Нікуліна . – Харків : Віват, 2017 . – 224 с. – (Книжкова полиця підлітка).

https://www.rulit.me/books/sil-dlya-morya-abo-bilij-kit-read-519536-1.html

Чотирнадцятирічна Ліза не знаходить спільної мови ані з батьками, ані з однокласниками. Здається, єдині, хто її розуміють, - це море і хлопець під загадковим ніком Білий Кит. А ще дивна Анна, яка вчить: "Головне не те, що зовні, і не ті, хто навколо. Головне, що в тебе всередині". Чи випадкова їхня зустріч? Чи зустрінуться Ліза і Білий Кит? І хто кого порятує, коли настане час відплати? Ця історія про довіру, зневіру і про любов. Вона про нас із вами - дорослих і юних, розумних і наївних, романтиків і прагматиків. Зрештою, ця книжка про те, що сенс життя не в тому, щоб ставати сіллю для моря.


821.161.2-93 Рутківський,/Files/images/radimo_pochitati/2020/Без названия.jpg Володимир Григорович.Сині Води : [історичний роман] / Володимир Рутківський ; вступ. слово І. Андрусяка ; іл. Олега Кіналя . – Тернопіль : Навчальна книга - Богдан, 2019 . – 440 с. – (Бібліотека світової літератури для дітей у 100 томах "Світовид". Серія 3. Література ХХ століття) .

Рік 1361. Волею долі князь Дмитро Боброк опиняється в центрі подій, що зрештою, призводить до битви над річкою Сині Води — однієї з найбільших битв у історії середньовічної Європи. Вистояти у смертельній боротьбі йому допомагають троє відчайдушних друзів. Разом з героями роману українського прозаїка Володимира Рутківського «Сині Води» читач не лише зазнає безлічі захопливих пригод, а й дізнається, хто врятував великого князя литовського та руського Ольгерда від стріли найманого вбивці, познайомиться з властителем Золотої Орди ханом Мамаєм, побуває в Києві — одній з найвеличніших столиць Європи А головне — переконається в тому, що потяг до свободи долає будь-які перепони.


94(477) Сорока, Юрий./Files/images/radimo_pochitati/2020/100 важливих.png 100 важливих подій історії України / Ю. Сорока ; худож.-оформ. О. А. Гугалова-Мєшкова . – Харків : Фоліо, 2019 . – 205 с. : іл. – (Справжня історія) .

Історія України схожа на мапу, яка містить безліч білих плям. І це не простий збіг обставин, а результат цілеспрямованої державної політики. Протягом століть над тими плямами дбайливо працювали сотні різних людей, найнятих владою метрополій. Ці творці міфів і фейків зробили все для того, щоб наша історія, як і сама Україна, постала перед нащадками у світлі, вигідному для тих, хто намагався асимілювати спадок Київської Русі.


821.111(73) Гінтон, С. Е. Аутсайдери /Files/images/radimo_pochitati/2020/Аутсайдери.jpg / С. Е. Гінтон ; пер. с англ. І. Серебрякової . – Харків : Віват, 2018 . – 192 с.

http://loveread.ec/read_book.php?id=64769&p=1

Події розгортаються в американському містечку в 1960-ті роки. Підлітки із західних і східних кварталів, дві ворожі ватаги, уже давно ведуть війну, і йдеться не про дрібні хлопчачі конфлікти. Бідні діти вулиць і представники золотої молоді завжди знали лише один спосіб вирішити проблему — бійка. І от однієї страшної ночі їхнє життя змінилося назавжди… Цей роман належить до світової класики XX століття, він здобув визнання мільйонів читачів, а ще став безперечно культовим для американської літератури.


821.161.2’06-3 Гридін, Сергій Володимирович. /Files/images/radimo_pochitati/2020/Дорослі.png Дорослі зненацька : повість / Сергій Гридін . – Львів : Видавництво Старого Лева, 2019 . – 138 с.

Шістнадцятилітній Тимко звик бути самостійним. Попри те що інколи хлопцеві бракує тата, який пішов від них з мамою, коли Тимко був ще маленький, він намагається не закидати школу і знайти якийсь підробіток. Все змінюється, коли Тимко вперше закохується і втрачає голову. Тепер і йому, і його коханій — п’ятнадцятилітній Юлі — доводиться дуже швидко подорослішати і стати відповідальними за нове життя. А це геть непросто, коли сам ще майже дитина.


Гордер, Юстейн. Різдвяна містерія /Files/images/radimo_pochitati/2020/Різдвяна.jpg / Юстейн Гордер ; пер. з норв. Наталії Іліщук . – Львів : Літопис, 2019 . – 252 с. https://www.rulit.me/books/rozhdestvenskaya-misteriya-read-213336-1.html на русском языке

Напередодні Різдва норвезькому хлопчикові Йоакиму потрапляє до рук незвичайний календар, який приховує стародавні таємниці. В ньому кожного дня можна знайти фрагмент дивовижної історії, що переносить читача крізь віки і кордони до Різдва Христового у Вифлиємі. Ця розповідь про чарівне паломництво сповнена безліччю легенд та християнських історій, де присутні волхви, ангели і навіть пастухи з вівцями. Це таїнство, у яке можуть бути посвячені лише обрані, але водночас "містерія" являє собою і таємницю — давню загадку про зниклу багато років тому дівчинку, яку судилося розгадати на Різдво. Книга якнайкраще підходить для сімейного читання і спільного проживання дивовижної містерії Різдва.


821.111(410) Дал, Роальд. /Files/images/radimo_pochitati/2020/Чарли.jpg Чарлі і шоколадна фабрика / Роальд Дал ; пер. з англ. В. Морозова за ред. О. Негребецького та І. Малковича ; іл. Квентіна Блейка . – Київ : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2018 . – 240 с. : іл.

http://www.ae-lib.org.ua/texts/dahl__charlie_and_the_chocolate_factory__ua.htm

https://read-online.in.ua/read/charli_i_shokoladna_fabrika

Загадковий шоколадний магнат Віллі Вонка, на честь сорокаріччя своєї шоколадної імперії, оголошує, що всього п'ятеро щасливчиків отримають можливість побувати на його фабриці. Крім того, запрошених чекає довічне забезпечення шоколадом, а одного з них - особливий приз. Запрошення сховані в плитку звичайного шоколаду.

Скромний і вихований Чарлі Бакет живе в дуже бідній сім'ї з семи чоловік з єдиним годувальником - батьком хлопчика. Сім'я практично бідує. Дозволити собі плитку шоколаду Чарлі може єдиний раз у році. І все ж, Чарлі стає одним з п'ятьох щасливчиків, які отримали запрошення. Всіх їх чекають незабутні пригоди в шоколадній країні.


Сучасна українська/Files/images/radimo_pochitati/2020/укр. літ 2..jpg художня література.

821.161.2 Дочинець, Мирослав Іванович. /Files/images/radimo_pochitati/2020/17.png Світло семи днів : маленькі історії для душі / Мирослав Дочинець ; худож. оформл. Андріани Лагути . – Мукачево : Карпатська вежа, 2019 . – 208 с.

Це маленькі історії про велике, значуще, вічне. Це - наближення до істин, огорнутих у живе слово, які не просто щось виражають, а направду вражають. Це - спроба в хаосі життя пізнати заповідану нам радість. Це - наповнення світлом наших днів і трудів, нашого тривку в цьому незбагненному світі.

821.161.2 Кокотюха,/Files/images/radimo_pochitati/2020/105.png Андрій.Темна вода : роман / Андрій Кокотюха . – 2-ге вид., перероб. і доп . – Київ : Нора-Друк, 2018 . – 272 с. – (Морок) .

Спокій бази відпочинку на березі Десни порушено. Воно живе на дні Тихого затону в зачарованій Десні. Воно — породження деснянських легенд, міфів або — чиєїсь хворобливої фантазії? Відповідь на ці питання хоче знайти колишній опер Віталій Мельник, але його власне життя опиняється в небезпеці. Які ж таємниці ховає в собі темна вода? Розв’язка, як завжди, несподівана. Новий роман Андрія Кокотюхи "Темна вода" — це поєднання традицій детективу і готичного роману. Це «Собака Баскервілів», перекладена на сучасні українські реалії. Це книга, яка читається на одному диханні. Це чудові ліки від нудьги.

821.161.2 Кононенко,/Files/images/radimo_pochitati/2020/9--.png Євгенія. Празька химера : [новели] / Євгенія Кононенко . – Львів : Видавництво Анетти Антоненко, 2019 . – 224 с.

Збірка короткої прози «Празька химера» — це історії психологічної химерної реальності, якої не існує, хоч вона так само жива, мов віра в любов і диво, або пошуки того найважливішого, без чого життя втрачає сенс. Жага пізнання таємного і нерозгаданого, як стосунки між чоловіком і жінкою, крізь двері замкненої кімнати, яку створив експериментатор із почуттям справді чорного гумору.

821.161.2-3 Курков, Андрій./Files/images/radimo_pochitati/2020/8--.png Гра у відрізаний палець / Андрій Курков ; пер. з рос. В.С. Бойка . – Харків : Фоліо, 2019 . – 537 с.

1997 рік... У Києві на даху будівлі СБУ знайдено труп. Установити особу загиблого виявилося нескладно: це відставний генерал, радник президента з питань оборони Броницький. Але ось що цікаво: у трупа чомусь відрізаний великий палець на правій руці... Розслідувати цю незвичайну справу доручено молодому лейтенанту міліції Віктору Слуцькому. У ході слідства доля зіштовхує його з Ніком Ценським — колишнім військовим перекладачем. З часом вони починають розуміти, що втягнуті в таємну і жорстоку гру спецслужб України та Росії, які вийшли на слід величезних грошей колишнього КДБ. Не раз піддаючи своє життя смертельній небезпеці, Віктор і Нік не відразу усвідомлюють, що вони всього лише пішаки в цій грі...

821.161.2 Ш66/Files/images/radimo_pochitati/2020/7--.png Шкляр, Василь. Самотній вовк (елементал) : роман / Василь Шкляр . – Харків : Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2019 . – 224 с.

«Самотній вовк» (під попередньою назвою «Елементал») — найдинамічніший роман Василя Шкляра, написаний на основі реальних подій. Українець, вояк Французького іноземного легіону, отримує надважливе завдання — вивезти з окупованої Чечні дочку генерала, на яку полюють російські спецслужби. Легіонер охоче вирушає в «гарячку точку» не лише завдяки фантастичній винагороді — до Чечні втекла його дівчина разом з тамтешнім командиром кримінального угруповання. Воїн-одинак розпочинає вкрай небезпечний двобій з московськими людоловами… Але чим насправді було це завдання і яка роль належала дочці генерала? Відповідь на це запитання приголомшить найпроникливішого читача.

821.161.2 Дзюба, Сергій./Files/images/radimo_pochitati/2020/6-.png Заборонений : історія життя і боротьби Василя Стуса : роман / Сергій Дзюба, Артемій Кірсанов . – Харків : Фабула, 2019 . – 176 с.

Колишній аспірантці, яка працювала над дисертацією про життя і творчість видатного поета Василя Стуса, а нині за волею обставин стала медсестрою, запропонували доглядати помираючу від важкої хвороби жінку. Як виявилося важкохвора у минулому була полковником КДБ і багато разів зустрічалася зі Стусом, особливо в останні дні його життя. У романі надзвичайно насичено змальовано життя поета на його рідній Донеччині, в оточенні друзів, педагогів і літераторів, і в концтаборі — де утримували в’язнів совісті, ставлячи їм у провину їхні переконання. Чимало уваги приділено у романі й долі останньої рукописної збірки поета.

821.161.2’06-3 : Новітня та сучасна українська література. Художня проза

Кідрук, Максим /Files/images/radimo_pochitati/2020/105.png Іванович. Де немає Бога : роман / Макс Кідрук . – Харків : Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2019 . – 478 с. : іл. wym-1585090711082

Доведена до відчаю українка з великою сумою грошей, яка ігнорує дзвінки від чоловіка. Росіянин-пілот, який намагається приборкати аерофобію після загибелі коханки в катастрофі рейсу MH17. Найвідоміший політик Баварії на пікові кар’єри, який ненавидить свою роботу. Гравець американської Національної футбольної ліги, життя якого розвалилося після одного невдалого розіграшу. Таємний папський кардинал, який прямує до країни, де офіційно не існує Католицької церкви… Незнайомці з різними долями. Єдине спільне для них — рейс 341, і він веде до найбільшого випробування в їхньому житті. «Де немає Бога» — спроба збагнути, чи є всередині нас те, що втримує від перетворення на звірів у місці, де не діє мораль, у місці, де немає Бога.

821.161.2-3 Кідрук, Макс./Files/images/radimo_pochitati/2020/4.png Твердиня : роман / Макс Кідрук . – Харків : Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2019 . – 560 с. : іл.

Багато поколінь намагалися розгадати загадку загубленого міста інків Паїтіті. Згідно з легендами, саме в ньому заховане золото. П’ятеро друзів вирушають на пошуки таємничого міста і, як не дивно, знаходять його. Але з цих місць ніхто не повертався живим…

821.161.2'06-94:94(477)"1932/1933" Лисивець, Анастасія. Скажи про щасливе життя... / Анастасія Лисивець ; упоряд. Наталка Білоцерківець . – Київ : К.І.С., 2019 . – 104 с.

В основі збірки — спогади Анастасії Лисивець про Голодомор. У них дивовижним чином поєднані зворушлива простота і щирість, навіть певна наївність оповіді простої сільської дівчини, на долю якої випали трагічні випробування, і водночас — блискучий письменницький хист, досконале чуття композиції, неймовірно точне й пронизливе відчуття деталі, живої фрази, драматичної ситуації. Твір писала в 70–80-ті роки минулого століття сільська вчителька «в шухляду», без жодних надій на прижиттєве опублікування, і, ймовірно, це теж додає йому неповторної інтонації й цілковитої переконливості як суто літературного, так і важливого історичного документу.

Доведена до відчаю українка з великою сумою грошей, яка ігнорує дзвінки від чоловіка. Росіянин-пілот, який намагається приборкати аерофобію після загибелі коханки в катастрофі рейсу MH17. Найвідоміший політик Баварії на пікові кар’єри, який ненавидить свою роботу. Гравець американської Національної футбольної ліги, життя якого розвалилося після одного невдалого розіграшу. Таємний папський кардинал, який прямує до країни, де офіційно не існує Католицької церкви… Незнайомці з різними долями. Єдине спільне для них — рейс 341, і він веде до найбільшого випробування в їхньому житті.

821.161.2 К38 Кідрук, Макс./Files/images/radimo_pochitati/2020/3.png Доки світло не згасне назавжди : роман / Макс Кідрук . – Харків : Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2019 . – 560 с.

Ніякі жертви не варті спроб виправити минуле, адже безжальний світ завжди знайде спосіб примусити за них розплачуватися. Сестри Рута й Індія, попри незвичні імена, проживають цілком буденні життя: Індія навчається на лікаря, Рута закінчує одинадцятий клас. Усе раптово змінюється, коли через нещасний випадок гине наречений Індії. Раніше близькі сестри віддаляються, звинувачуючи одна одну в тому, що сталося. І саме тоді, коли, здавалося б, із конфлікту вже не виплутатися, Рута виявляє, що здатна впливати на реальність у снах. Невдовзі в її сновидіннях з’являються химерні тіні, і що ближче вони підступають, то дужче мерхне світло довкола дівчини. За нестримним бажанням повернути колишнє життя Рута не помічає, як кожен наступний сон стає дедалі темнішим.


Кідрук Макс. Не озирайся і мовчи.- Харків: Книжковий Клуб "Клуб/Files/images/radimo_pochitati/46219_71359_k.jpg Сімейного Дозвілля", 2017. - 512с.

«Не озирайся і мовчи» — містичний роман з елементами жахів і техно. Твір зачіпає проблему спілкування між батьками та дітьми, дитячої жорстокості та підліткового бажання втечі від реальності.Уявіть, що на Землі існує місце, яке ніби застигло в часі. Місце, здатне сховати будь-кого, хто прагне втекти від реальності. Уявіть, що для того, аби туди потрапити, достатньо не озиратися й мовчати. Є лише одна проблема: в такому місці часом з’являються речі, страшніші за те, від чого ховаєшся.


Дочинець, Мирослав./Files/images/radimo_pochitati/v-chnik-spovid-na-perevali-duhu.jpg Вічник. Сповідь на перевалі духу», - Львів: Карпатська вежа, 2019. - 280с.

Це - роман про силу людського духу, книга, яка розповідає про життя Андрія Ворона, який прожив 104 роки. Це - сповідь великої душі, документ мудрого серця. Це не просто опис виняткової долі незвичайної людини. Це - подарунок долі для того, хто запитує себе: «Хто я, звідки я, для чого я? І куди я йду?» Це письмо допоможе віднайти себе й укріпить у великому Переході з нічого у щось.


Дзюба, Сергій. Позивний «Бандерас». - К.: Ранок, 2019. - 240с.

В основу роману покладено щоденники нацгвардійця Сергія /Files/images/radimo_pochitati/42593814._UY630_SR1200,630_.jpg--.jpg Башкова (позивний “Індіанець”) та розповіді воїнів АТО. Дія військового детективу розгортається восени 2014 року. Розвідники, на чолі з капітаном Антоном Саєнком (позивний “Бандерас”), намагаються запобігти диверсії та знешкодити російського підривника. Драматизму подіям додають: місце дії – все розгортається поблизу рідного села Бандераса. Думка про те, що на передовій у протистоянні із сепарами й терористами гинуть молоді хлопці, не полишає головного героя. Аж ось доля підкидає колишньому есбеушнику новий шанс… І цього разу доведеться побороти свої найбільші страхи і зазирнути у ті спогади, від яких він тікав майже 20 років.


Робертс, Г.Д. Шантарам:/Files/images/radimo_pochitati/000791907.jpg роман/Грэгори /Files/images/radimo_pochitati/632801_550.jpg Дэвид Робертс. - Спб.:Азбука, 2015. - 864 с.

Робертс, Г.Д. Тень горы:роман. - Спб.: Азбука. 2017. 832с.

Главный герой— бывший писатель и грабитель, сбежавший из австралийской тюрьмы, где отбывал девятнадцатилетний срок заключения. После некоторого времени, проведённого в Австралии и Новой Зеландии, по фальшивому паспорту на имя Линдсея Форда приезжает в Бомбей.Благодаря личным качествам он быстро заводит знакомых и друзей среди местных жителей и живущих в Бомбее иностранцев. Крестьянка, мать индийского друга героя, нарекает его индийским именем Шантарам, что означает в переводе с маратхи «мирный человек» или «человек, которому Бог даровал мирную судьбу». Зарабатывает на жизнь, выступая в качестве посредника в мелких нелегальных сделках. Поселяется в вонючей дыре, где оказывает медицинскую помощь их жителям. Заводит множество знакомств в криминальных кругах. По доносу попадает в тюрьму, где в ужасных условиях проводит 4 месяца. После освобождения начинает работать на крупного бомбейского мафиози Абделя Кадер Хана, который относится к Шантараму как к сыну…


Дочинець Мирослав. Мафтей. Книга, написана сухим пером:роман. - Львів: /Files/images/radimo_pochitati/507078215_2 price.jpg Карпатська вежа, 2016. - 352с.

Дивовижні речі, про що навперебій писали газети 1852 р., відбуваються в підкарпатському русинському містечку Мукачеві. Там зникають дівчата. Упродовж року пропало безвісти восьмеро дівиць різних верств і сповідання. Місцева жандармерія збилася з ніг у пошуках, та все намарно. Відряджений у спомогу кінний загін жандармів із Кошиць теж не напав сліду. Магістрат зажадав допомоги Будапешта. «Доки столичні детективи провадять розшуки, розтривожена громада міста сама вдається до всіх зарадних засобів. Залучили в поміч знаного в домінії знатника на ім'я Мафтей Просвирник, якого за хист до лічництва милує навіть родовите панство Великої Мадярщини». ...Всі дивляться в дзеркало і майже ніхто не заглядає за скло, за срібний покрив. А головна ж тайна там. Він зазирнув...


Чорней /Files/images/radimo_pochitati/jabluko_v_tajstri_0--.png Валерія. Яблуко в тайстрі: роман-феєрія/ Валерія Чорней. - Львів: Видавництво Старого Лева, 2016.- 432 с.

Чого тільки не сховаєш до гуцульської тайстри! Скажімо, яблуко — чарівне яблуко пізнання найважливіших для людини цінностей. Або маленьку жінку з трепетним серцем, настільки ж природну, як гірська яблунька, відкриту до світу, вдячну своєму народу, уважну до найменших дрібниць, адже довкола нас стільки знаків, які треба вміти відчитати. Вона шукатиме свою справжню любов, вона рятуватиме митця від сліпоти душі. Бо так, це насамперед роман про людську душу – яка доти жива, доки людина вміє бачити істинну красу.


Яґелло Йоанна. Кава з кардамоном: роман / Йоанна Яґелло; пер. з пол. /Files/images/radimo_pochitati/Joanna_Yagello__Kava_z_kardamonom.jpg Божени Антоняк. – Львів : Урбіно, 2013. - 240 с.

Отак читаєш і поринаєш собі у світ першого кохання, підліткового переживання, родинної таємниці.Досі спокійне життя 15-річної гімназистки Лінки Барської раптом змінюється... Дівчинку очікує справжній життєвий вир, у якому будуть щирі почуття і надії, радощі і розчарування, дружба і зрада. Детективні елементи додають загадковості та інтриги. Книжка дуже “затишна”. Вона розігріває, бадьорить і покращує настрій, як кава з кардамоном.


Винничук Ю.П. Аптекар:/Files/images/radimo_pochitati/P80327-141131.jpg роман/ Юрій Винничук; худож.-оформлювач Л.П. Вировець.- К.: ДОВЖЕНКО БУКС, 2017.- 318 с.

Події нового роману відбуваються у 1646-1648 роках спочатку у Венеційській республіці, а далі – у Львові. Історичне тло уміло використано для захопливої гри в дійсне-недійсне.. Фантазійні описи звучать як реальні, авторська вигадка відходить на другий план, змушуючи читача вірити у світ, витканий зі сну.

Нотомб Амелі. Подив і тремтіння: роман/ Амелі Нотомб; /Files/images/radimo_pochitati/P80327-140737.jpg пер. з франц. Віктора Шовкуна.- Львів: Видавництво Старого Лева, 2017. – 128 с.

Це найвідоміший роман бельгійської письменниці, удостоєний премії Французької академії, перекладений багатьма мовами. В основі роману – глибокий конфлікт двох традицій і культур: Сходу й Заходу. Героїня народилася в Японії й тепер повернулася туди працювати у великій токійській компанії. Дівчина робить спроби приносити користь, але ментальне провалля, яке пролягло між нею й роботодавцями, постійно призводить до неприємностей.

Жадан, Сергій. /Files/images/radimo_pochitati/0df5f5feb5d131a0ab0a0ab0ae14202d.png Інтернат: роман/Сергій Жадан.- Чернівці: Меридіан Черновіц, 2017.- 336 с.

Одного разу, прокинувшись, ти бачиш за вікном вогонь.Ти його не розпалював. Але гасити його доведеться й тобі... Січень... 2015 року. Донбас. Паша, вчитель однієї зі шкіл, спостерігає, як лінія фронту неухильно наближається до його дому. Стається так,що він змушений цю лінію перетнути. Щоб потім повернутись назад. І для цього йому щонайменше потрібно визначитись, на чиєму боці його дім...

Лойко, Сергій. Рейс: роман/ Сергій Лойко.- К.: Брайт Стар /Files/images/radimo_pochitati/original-lojko500.jpg Паблішинг, 2017.- 432 с.

В основу роману-трилера відомого письменника, автора світового бестселера "Аеропорт", покладено реальні події. Головний герой самостійно розслідує обставини загибелі його дружини й доньок, які летіли в "Боїнгу, збитому над Донбасом"...

Курков, Андрій. Шенгенська/Files/images/radimo_pochitati/img225_73.jpg історія: роман/Андрій Курков. –Х.:Фоліо, 2017.- 317 с.

Новий роман Андрія Куркова "Шенгенська історія" розповідає про долю молодих литовців, що, зрадівши "безвізу", відправились шукати щастя в Західній Європі."Це перший безвізовий роман в Україні. Це роман про литовців і про Західну Європу (Литву, Францію і в Англію). «Це роман про те, що стається з маленькою, коли піднімаються шлагбауми і можна спокійно вийти і розчинитись в загальноєвропейському культурному бульйоні народів", - говорить автор…

Кiлькiсть переглядiв: 2324

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.